Головна » Події » Екологія » Окупанти осушують Каховське водосховище: чим це небезпечно для Запорізької області

Окупанти осушують Каховське водосховище: чим це небезпечно для Запорізької області

Оккупанты могут подорвать дамбу Каховской ГЭС
Дамба Каховской ГЭС

Російські військові відкрили шлюзи на Каховській ГЕС Національне громадське радіо (NPR) США опублікувало супутникові знімки організацій Planet та Maxar, де видно, як вода виливається через шлюзи.

Відомо, що 11 листопада 2022 року російські військові підірвали дорогу над греблею Каховської ГЕС. На їхню думку, вибух не пошкодив шлюзи, а лише автошляху. Однак одразу після вибуху виявилося, що російські війська спеціально відкрили додаткові шлюзи.

Аналітики Національного громадського радіо вважають, що зниження рівня води загрожує сільськогосподарському виробництву на лівобережній частині Херсона та проблемам із питною водою в окупованих Бердянську, Мелітополі, Енергодарі.

Також під загрозою є система охолодження на Запорізькій атомній електростанції. Наприкінці минулого тижня Міжнародне агентство з атомної енергії заявило, що йому відомо про потенційний ризик, пов’язаний із падінням рівня води у водосховищі, пише NPR.

Як писав раніше Inform.zp.ua, російські військові восени 2022 року обстрілами пошкодили головну насосну споруду Каховського магістрального каналу. Це може перекрити водопостачання на окуповані території Запорізької та Херсонської областей.