Головна » Резонанс » Запорізька атомна станція повністю відключилася від енергомережі вперше в історії

Запорізька атомна станція повністю відключилася від енергомережі вперше в історії

На Запорожской АЭС прошли специальные учения (ФОТО)
Запорожская АЭС

На Запорізькій АЕС внаслідок обстрілу окупаційних військ 25 серпня відключилася повітряна лінія, що знеструмило всю Херсонську область. Два працюючі енергоблоки також відключилися від мережі.

Про це повідомляє Енергоатом.

Лінія зв’язку ЗАЕС з енергосистемою України – ПЛ-750 кВ ЗАЕС – «Дніпровська» відключилася через пожежі на золовідвалах Запорізької ТЕС, розташованої поряд із Запорізькою АЕС. Раніше три інші лінії зв’язку пошкодилися під час обстрілу окупантів.

В результаті два працюючі енергоблоки станції відключилися від мережі. Таким чином, дії загарбників спричинили повне відключення ЗАЕС від енергомережі – перше в історії станції, – повідомляють в Енергоатомі.

Тому Запорізькій АЕС довелося закривати власні потреби через лінію зв’язку ЗАЕС – Запорізька ТЕС. Наразі проводять пускову операцію щодо підключення одного з енергоблоків до мережі.

Як писав раніше Inform.zp.ua, на Запорізькій атомній електростанції відбулося знеструмлення. Від станції відключили лінії електропередач, які забезпечували електроенергією Херсонську область.