Головна » Суспільство » На Запорізькій АЕС відключили лінії передач: Херсонська область залишилася без світла

На Запорізькій АЕС відключили лінії передач: Херсонська область залишилася без світла

Оккупанты захватили ЗАЭС
Запорожская АЭС

На Запорізькій атомній електростанції відбулося знеструмлення. Від станції відключили лінії електропередач, які забезпечували електроенергією Херсонську область.

Про це повідомив голова правління Херсонобленерго Ігор Сафронов.

У тимчасово окупованій Херсонській області 25 серпня після обіду зникла електроенергія та вода. РосЗМІ повідомляли про аварію на ЛЕП, яку обіцяють виправити протягом 1-2 днів.

За попередньою інформацією відключено дві лінії 750 кіловольтів від Запорізької АЕС, які живлять усю Херсонську область. Ще одну лінію на 330 кіловольтів, що йде від Південноукраїнської АЕС, пошкоджено. Тому вся електроенергія на сьогоднішній день до Херсонської області надходить від Запорізької атомної станції, крім невеликої потужності Каховської ГЕС, – розповів Сафронов.

Без світла залишився також і окупований Енергодар. Пізніше комунальні служби розпочали відновлення електропостачання та водопостачання. Близько 14.30 електроенергія з’явилася на півдні Херсонської області.

У Держатомрегулюванні повідомили, що на ЗАЕС сталося відключення повітряної лінії ПЛ-750 кВ «Дніпровська» внаслідок бойових дій.

В результаті цього:
▪️енергоблок № 5 ВП «Запорізька АЕС» відключився від мережі з подальшим спрацюванням аварійного захисту;
▪️енергоблок № 6 ВП «Запорізька АЕС» було переведено на харчування власних потреб.

О 12:29 після відновлення працездатності повітряної лінії ПЛ-750 кВ «Дніпровська» енергоблок №6 ВП «Запорізька АЕС» було підключено до мережі. О 14:14 відбулося повторне відключення повітряної лінії ПЛ-750 кВ «Дніпровська». Внаслідок цього енергоблок №6 ВП «Запорізька АЕС» відключився від мережі з подальшим спрацюванням аварійного захисту.

Як писав раніше Inform.zp.ua, сили опору продовжують полювання та ліквідацію окупантів на захоплених територіях Запорізької області. Партизани знищують усе, що пов’язане з окупантами та підготовкою до псевдореферендуму. Сьогодні вночі підірвано штаб окупантів у селищі Приазовське Мелітопольського району. Там рашисти готувалися до «голосування» та видавали російські паспорти.