Мы в соцсетях
INFORM.ZP.UA – это информационный портал и сайт новостей города Запорожья. Каждый день мы рассказываем главные и свежие новости политики, экономики, культуры, криминал, происшествия, спорта Запорожья и Украины. Фото и видео репортажи за сегодня. Онлайн актуальные и последние новости Запорожья и Запорожской области за день. Информация и персоны Запорожья. INFORM.ZP.UA публикует статьи запорожских журналистов, расследования и честную аналитику. Мы очень ценим наших читателей и отбираем и размещаем для них самую важную информацию о событиях города Запорожья и области.
----:--
Мы в соцсетях
Головна » Общество » Придет ли повестка в Резерв+ и что будет после обновления данных запорожцев

Придет ли повестка в Резерв+ и что будет после обновления данных запорожцев

Придет ли повестка в Резерв+ и что будет после обновления данных запорожцев

Мобілізація в Україні. Фото: Inform.zp.ua

Повістка не прийде запоріжцям у додаток Резерв+, оскільки правила вручення повісток українцям не змінилися.

Про це повідомив омбудсмен Дмитро Лубінець у Telegram.

“Наразі не існує такого поняття, як електронна повістка. Законодавчо принципи оповіщення громадян не змінювалися – повістка може бути вручена лише особисто і під підпис, як і раніше”, – повідомив обудсмен.

При цьому зазначається, що після оновлення даних військовозобов’язаний не стане “ухилянтом”. 

Крім того зникає необхідність проходження ВЛК до окремого рішення ТЦК; чоловік зможе отримати витяг із реєстру “Оберіг” та інформацію, яка наявна в органах державної влади; не втрачатиме дорогоцінний час у чергах до ТЦК; уникне штрафів до 51 тисячі гривень; зможе безперешкодно переміщатися через блокпости; проходитиме швидку перевірку даних у разі зупинки на вулиці – замість примусової поїздки до ТЦК.

З 18 травня в Україні розпочала роботу електронна черга для запису до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК і СП).

Для всіх військовозобов’язаних розпочинається 60-денний період оновлення облікових даних. Це стосується чоловіків віком від 18 до 60 років, які перебувають на території України. Зробити це можна через е-кабінет (застосунок “Резерв+”), у ТЦК та СП, а також у Центрах надання адмінпослуг.

Нагадаємо, журналісти Inform.zp.ua поспілкувалися з адвокатами та запитали, що буде, якщо запоріжцям не оновити облікові дані до 16 липня у ТЦК.

Раніше Inform.zp.ua писав, що станом на 20 травня 115 військовозобов’язаних запоріжців оновили дані для реєстру. Це можна зробити в ЦНАП, ТЦК або у застосунку Резерв+.

Як працює новий застосунок Резерв+

Резерв+ надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації у реєстрі Оберіг. Після оновлення даних у застосунку ви зможете побачити інформацію про себе з реєстру Оберіг.

Застосунок доступний для скачування в App Store та Google Play. Також у Резерв+ з’явиться з 18 червня QR-код, відсканувавши який відповідні представники зможуть отримати інформацію про ваш статус як військовозобовʼязаного, призовника або резервіста.

Після набуття чинності закону про мобілізацію 18 травня всі чоловіки віком від 18 до 60 років мають оновити свої дані у ТЦК, ЦНАПі або електронному кабінеті. Ті ж чоловіки, які раніше були визнані обмежено придатними, обов’язково мають з’явитися до ТЦК і повторно пройти медичну комісію.

Як повідомлялося раніше, законопроєкт передбачає, що чоловіки віком від 18 до 60 років, які раніше пройшли ВЛК і отримали статус “обмежено придатний”, тепер мають повторно пройти ВЛК. У документі йдеться про те, що для цього таким особам відводиться до 9 місяців.

18 травня цього року почав діяти новий закон про мобілізацію. Частина ухвалених змін стосується безпосередньо медичної системи.

Хто має право на відстрочку:

  • люди з інвалідністю або ті, хто, згідно з висновком ВЛК, є непридатним за станом здоров’я;
  • ті, хто доглядають за хворими членами своєї родини, якщо немає інших родичів або ж за батьками чоловіка чи дружини, якщо вони самі не можуть здійснювати про себе подбати;
  • ті, хто має чоловіка чи дружину з І, ІІ чи ІІІ групою інвалідності за умови, якщо вона набута внаслідок певних захворювань;
  • студенти, які здобувають рівень освіти, що є вищим за попередній.