Інформація про новий вид шахрайства з’явилася на сайті bdzhola.com, посилаються на постраждалого.
Постраждалий розповідає журналістам про те, яким чином злодії отримали доступ до його рахунку і ледь не зняли усі кошти, які були на картках. Враховуючи, що кредитний ліміт деякі банки дають більше 20 000 гривень — збитни можуть бути дуже відчутними. Тож ми вирішили розказати запоріжцям про випадок, щоб застерегти. Тим паче, що ситуація, за словами журналістів цього видання — непоодинока.
Історія трапилася з паном Ігорем. Чоловік продавав в Інтернеті гітару. Одного разу побачив на телефоні кілька пропущених дзвінків з різних номерів. Передзвонив.
Люди назвалися покупцями. Правда, поводилися дещо підозріло.
Полеиміка була наступною: «Ха, Ігорьок, здрастуй!»; абсолютно не розбиралися в інструменті, просто підтримували розмову. Головна їх мета була, як мені здалося, щоб я їм передзвонив. На наступний день від мобільного оператора надійшло SMS, що номер заблокований. Чоловік вважає: один зі зловмисників під виглядом власника телефону, назвав останні вхідні дзвінки – спровоковані самими ж шахраями, щоб заблокувати сім-карту і зробити її дублікат, – говорить жертва шахраїв.
На розблокування карткив Ігоря пішло кілька днів. Злодії тим часом за допомогою дубліката SIM-карти вкрали з рахунку п’ятдесят гривень. Однак, зазіхали на значно більше – доступ до банківських заощаджень.
Для шахрая ця інформація – це інструмент отримання підтверджень від банку. Наприклад, коли він буде проводити операції по платіжній картці обманутого громадянина, то підтвердження будуть приходити від банку саме на цей номер, – говорить експерт з безпеки Олексій Красюк.
Мобільний оператор запевняє: допомогти в цій ситуації нічим не міг. Адже Ігор – не є контрактним абонентом, отже, анонімний. Хоча способи убезпечити себе ж є.
Ви можете прийти в будь-який салон і сказати «Хочу зареєструватися». Там вносять ваші паспортні дані в базу, потім можна завести свій пароль, слово-код і тоді дублікат SIM-карти видадуть тільки після того як ви називають це слово-пароль, – розповідає прес-секретар мобільного оператора Вікторія Павловська.
Сказати 100%, наскільки правдивою є ця історія ми не можемо, адже окрім справжніх шахраїв, мотив подавати подібну інформацію також може бути у самих операторів та спецслужб. Найбільш ймовірно — для ідентифікації особи і номеру телефону.
Найкращим варіантом у подібних ситуаціях є не передзвонювати на незнайомі номери з телефону, до якого прив’язані банківські картки.