Главная » События » Культура » Історія Запорізького краю: живий ланцюг єднання «Українська хвиля»
Історія Запорізького краю: живий ланцюг єднання «Українська хвиля»

Історія Запорізького краю: живий ланцюг єднання «Українська хвиля»

Запорізька дослідниця та краєзнавиця Ганна Черкаська продовжує розповідати журналістам Іnform.zp.ua про історію Запорізького краю та видатних особистостей.

Дослідниця розповіла про події, що відбувались 21 січня у Запорізькій області десятки років тому. Зокрема, про живий ланцюг єднання «Українська хвиля». 

21 січня 1990 р. у неділю до дня 71-річчя Злуки УНР і ЗУНР від Києва до Львова утворився живий ланцюг єднання «Українська хвиля». Люди взялися за руки, з’єднали Стрий – Івано-Франківськ (через Львів) – Житомир – Київ; Харків – Донецьк. Ланцюг був одним із наймасштабніших у світовій історії. Понад три мільйони українців стали під заборонені тоді національні прапори по всій країні.

Читайте также: Запорожье накрыло снежными осадками (ФОТО, ВИДЕО)

У Запоріжжі цей недільний день був морозний, крижані сніжинки сікли обличчя, вітер рвав саморобні національні прапори, але люди трималися за руки, стояли уздовж усього проспекту, дамби. Рідко який водій авто сигналив на підтримку. Один ветеран зупинив авто і кричав: «Мало ми вас, бєндєр, вєшалі, не забивайте вісєліци Львова!».

Подписывайтесь на наш Telegram-канал и станьте частью событий нашего города: https://t.me/informzp1