Блекаут на ЗАЕС: станція 15 годин працювала на дизель-генераторах
У суботу, 6 червня, на Запорізькій атомній електростанції відновили зовнішнє електропостачання. До цього об’єкт перебував у стані повного знеструмлення протягом 15 годин.
INFORM.ZP.UA – це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн – актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
У суботу, 6 червня, на Запорізькій атомній електростанції відновили зовнішнє електропостачання. До цього об’єкт перебував у стані повного знеструмлення протягом 15 годин.
Повідомлення російської сторони про нібито загрозу енергоживленню Запорізької АЕС через обстріл Запорізької теплоелектростанції є інформаційною маніпуляцією. Такі заяви спрямовані на вплив на міжнародну спільноту та МАГАТЕ.
Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) зафіксувало інтенсивні обстріли в районі Запорізької теплоелектростанції. Цей об’єкт відіграє ключову роль у забезпеченні електроенергією сусідньої Запорізької АЕС.
У ніч на 3 червня 2026 року Запорізька атомна електростанція зазнала повного знеструмлення. Цей блекаут став п’ятим від початку поточного року та сімнадцятим за весь період окупації об’єкта.
Російська пропаганда поширює інформацію про нібито атаку українських військових на Запорізьку атомну електростанцію. За версією окупантів, ціллю став транспортний цех ЗАЕС, де внаслідок удару згоріли кілька автобусів та автомобілів «Газель».
МЗС відреагувало на звинувачення РФ щодо атаки на Запорізьку АЕС та закликало МАГАТЕ не підтримувати її повернення до складу Ради керуючих.
Росія звинуватила Україну в нібито атаці на Запорізьку АЕС. Сили оборони Півдня назвали ці заяви черговою інформаційною провокацією.
Запорізька АЕС вже два місяці працює лише з однією зовнішньою лінією електроживлення. У МАГАТЕ продовжують переговори з Україною та РФ.
МАГАТЕ повідомило про атаку дрона біля Запорізької АЕС 3 травня. Безпілотник був спрямований на лабораторію зовнішнього радіаційного контролю.
Запорізька атомна електростанція частково стабілізувала ситуацію з енергоживленням. Вперше за понад три тижні об’єкт знову підключено до двох зовнішніх ліній електропередачі.