Головна » Суспільство » Із Запорізької області планують евакуювати понад 650 дітей: яка допомога надається

Із Запорізької області планують евакуювати понад 650 дітей: яка допомога надається

Евакуація
Евакуація. Ілюстративне фото

На початку 2026 року через безпекову ситуацію оголосили обов’язкову евакуацію сімей із дітьми з селища Кушугум та трьох населених пунктів Тернуватської громади Запорізької області. Загалом планують вивезти понад 650 дітей.

Про це повідомили під час брифінгу представники громад, облдержадміністрації, Нацполіції та благодійних організацій.

У Кушугумі зараз проживають 383 родини з дітьми, 43 сім’ї вже погодилися на виїзд. Рішення про евакуацію ухвалили на випередження, щоб захистити цивільних до можливого загострення. Для родин уже підготували місця проживання в Запоріжжі та інших областях, а також систему фінансової й юридичної підтримки через оновлений Транзитний центр.

В області щодня курсує евакуаційний потяг з місцями до Хмельницької та Львівської областей. У Запоріжжі є 50 місць тимчасового проживання більш ніж на 4 тисячі ліжкомісць. А у транзитному центрі евакуйовані можуть перебувати від 7 до 21 дня та оформити статус ВПО та виплати, отримати медичну, психологічну й юридичну допомогу, харчування та гуманітарну підтримку. Родини з населених пунктів, де офіційно оголошена евакуація, також мають право на одноразову допомогу 10,8 тис. грн на кожного члена сім’ї від міжнародних партнерів.

Гуманітарна місія «Проліска» готова безкоштовно прийняти родини з дітьми у відремонтованих гуртожитках у Хусті та Нижніх Воротах на Закарпатті, які повністю облаштовані для проживання. Наразі там можуть розмістити до 200 людей, також тривають ремонти ще двох гуртожитків для сімей, евакуйованих із прифронтових громад Запорізької області. «Проліска» забезпечує перевезення родин, їхнього майна та подальший супровід. До евакуації також долучається благодійна організація «Артак», яка допомагає з транспортом, розселенням у Львівській, Київській і Черкаській областях України та, за потреби, із виїздом за кордон.

Наразі, починаючи із 2023 року, із прифронтових громад Запорізької області вже евакуювали 349 дітей.

Нагадаємо, що у Запорізькій області працює Єдина гаряча лінія з евакуації – 0 800 33 16 30. За цим номером координують евакуацію, підбирають маршрут, транспорт і супровід.

Як ми писали раніше, нещодавно ухвалили рішення про обов’язкову евакуацію дітей із селища Кушугум Кушугумської громади та сіл Бойково, Любицьке і Барвинівка Тернуватської громади Запорізької області. Причиною стало посилення атак російських військ, зокрема активне застосування дальнобійних безпілотників, у тому числі БПЛА на оптоволокні.


📢 Inform.zp.ua працює, щоб ви знали правду. Ми щодня збираємо важливі новини про Запоріжжя, окуповані території та життя в регіоні. Якщо наша робота важлива для вас, підтримайте редакцію донатом — ваша допомога дозволить нам продовжувати писати для вас! ❤️ Підтримати: за посиланням 👈