Головна » Суспільство » Підсумки дня в Запорізькій області

Підсумки дня в Запорізькій області

ЗСУ
Фото: Генштаб ЗСУ / Фото: Генштаб ВСУ

Яким було 17 липня 2025 року для Запоріжжя та Запорізької області. Inform.zp.ua зібрав головні новини за сьогодні.

Після нещодавньої затяжної магнітної бурі на Землі знову зафіксовано активізацію геомагнітної ситуації — почав діяти черговий магнітний шторм. Причиною цього стало посилення сонячного вітру, який виник унаслідок впливу масштабної трансекваторіальної корональної діри, що утворилася у південній півкулі Сонця.

16 липня російські війська активізували наступальні операції на Великоновосілківському напрямку, однак підтвердженого успіху не мали. За непідтвердженими даними, військовий блогер повідомляв про захоплення близько 2,5 км² території поблизу південно-східної Комишувахи (північний захід від Великої Новоселки) та 1,5 км² у районі південно-східної Темирівки (південний захід від Великої Новоселки).

Через захоплений Росією Бердянський морський торговельний порт, що в Запорізькій області, здійснюється нелегальний експорт зерна. До цього процесу може бути причетна структура з орбіти міжнародної компанії Baltic Control, яка має головний офіс у Данії.

АТ «Укрзалізниця» отримало 58 сучасних систем доочищення води, які вже встановлені на вокзалах по всій країні, зокрема у Запоріжжі.

Прокуратура Мелітопольської окружної прокуратури направила до суду обвинувальний акт стосовно мешканки Мелітополя. Її звинувачують у колабораційній діяльності — співпраці з окупаційною владою Росії.

На озері Малий Кушугум зафіксовано масову загибель риби. За попередніми оцінками, збитки для рибного господарства України склали понад 1 мільйон гривень.

Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроєкт №13276, який робить офіцерську підготовку обов’язковою для всіх студентів медичних і фармацевтичних спеціальностей. Зміни внесено до статті 11 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу».

У Запоріжжі під час прогулянки місцеві жителі помітили вибухонебезпечні предмети на березі та обмілілому острові посеред Дніпра.

На Оріхівському напрямку російська армія застосовує так званий «іноземний легіон» — штурмовий підрозділ, укомплектований переважно іноземними найманцями з країн Азії, Африки та Близького Сходу.

У Шевченківському районі міста завершили аварійний ремонт частини дороги по вулиці Шевченка, яка з 2021 року перебувала у занедбаному стані. Причиною стала зупинка масштабного проєкту реконструкції через порушення з боку підрядників, затримки виконання робіт і відкриті кримінальні провадження.

Жителів Запоріжжя та області попереджають про ускладнення погодних умов — очікуються гроза, град і шквалистий вітер.


📢 Inform.zp.ua працює, щоб ви знали правду. Ми щодня збираємо важливі новини про Запоріжжя, окуповані території та життя в регіоні. Якщо наша робота важлива для вас, підтримайте редакцію донатом — ваша допомога дозволить нам продовжувати писати для вас! ❤️ Підтримати: за посиланням