Головна » Суспільство » Хто зможе отримати відстрочку в Запоріжжі: деталі 

Хто зможе отримати відстрочку в Запоріжжі: деталі 

ТЦК СП
ТЦК СП

Кабінет Міністрів України підтримав законопроєкт Міністерства оборони, який передбачає внесення змін до законодавства щодо мобілізації. Документ, зокрема, пропонує надання 12-місячної відстрочки від повторного призову для громадян, які проходили службу за контрактом у межах проєкту «Контракт 18–24».

Про це повідомляє Міністерство оборони України.

Раніше після завершення терміну служби військовозобов’язані могли одразу потрапити під повторну мобілізацію. Запропоновані зміни до Закону «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» мають на меті усунути таку правову невизначеність.

У Міноборони зазначають, що відстрочка також дозволить військовослужбовцям, які проходили службу за цим контрактом, відновитися після служби, пройти медико-соціальну реабілітацію та адаптуватися до цивільного життя.

Проєкт «Контракт 18–24» було запущено у лютому 2024 року. Це добровільна програма для українців віком від 18 до 24 років, які готові на рік приєднатися до Сил оборони. Ініціатива передбачає додаткову грошову винагороду, навчання з інструкторами з бойовим досвідом і соціальні гарантії.

“Контракт 18-24”

У межах проєкту «Контракт 18–24», ініційованого Міністерством оборони України в лютому 2024 року, громадяни віком 18–24 роки можуть добровільно укласти контракт на проходження військової служби строком на один рік. Відомство оприлюднило детальний алгоритм дій для охочих долучитися до Сил оборони за цією програмою.

Як подати заявку

Заяву можна подати:

  • особисто — у центрі рекрутингу або рекрутинговому підрозділі військової частини;
  • онлайн — через кабінет призовника у застосунку «Резерв+» або на сайті 18-24.army.gov.ua.

У заяві зазначають персональні дані, обрану військову частину, штатну посаду, місце проходження медогляду та контактну інформацію. Після подачі з кандидатом зв’язується представник відповідного підрозділу.

Протягом трьох робочих днів ухвалюється рішення щодо можливості укладення контракту. У разі позитивної відповіді кандидат проходить професійно-психологічний відбір та медогляд.

Медичний огляд

Кандидати мають позачергове право проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) у військкоматах або державних медичних установах. Процедура — безкоштовна, місце і час проходження можна обирати самостійно.

Укладання контракту

Після підтвердження придатності командир військової частини укладає з кандидатом контракт строком на один рік. Однією з умов служби є обов’язкова участь у бойових діях загальним терміном не менше шести місяців.

Контракт передбачає службу за такими військово-обліковими спеціальностями: стрілець, гранатометник, розвідник тощо. Після підписання документа кандидата офіційно зараховують до частини й оформлюють всі види забезпечення.

Грошові виплати та підготовка

У межах контракту передбачено грошову винагороду в кілька етапів:

  • 200 000 грн — після укладення контракту;
  • 300 000 грн — після початку участі в бойових завданнях;
  • 500 000 грн — після успішного завершення служби.

Крім того, військовослужбовці отримують щомісячне грошове забезпечення, а після завершення контракту — право на пільгову іпотеку та виїзд за кордон.

Підготовка триває 73 дні та складається з базового курсу, фахової підготовки та адаптації в частині. До зони бойових дій учасники контракту можуть бути направлені лише після повного проходження цієї підготовки.


📢 Inform.zp.ua працює, щоб ви знали правду. Ми щодня збираємо важливі новини про Запоріжжя, окуповані території та життя в регіоні. Якщо наша робота важлива для вас, підтримайте редакцію донатом — ваша допомога дозволить нам продовжувати писати для вас! ❤️ Підтримати: за посиланням👈