Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Здоров'я » Катаракта: чому виникає та як вилікувати

Катаракта: чому виникає та як вилікувати

Катаракта: чому виникає та як вилікувати

Перевірка зору / Проверка зрения

Катаракта — серйозне захворювання, що веде до затуманення кришталика та порушення нормального зору. Своєчасне втручання значно покращує прогноз і дозволяє зберегти функції ока, знижуючи ризики появи вторинних патологій. Ефективна операція з видалення катаракти в центрі Новий Зір — безпечна процедура, яка поверне барви у ваше життя.

Причини та стадії розвитку катаракти

Катаракта зазвичай виникає через вікові зміни в структурі кришталика ока. Він поступово стає менш гнучким, потовщується та мутніє. Існує низка факторів, які пришвидшують цей процес.

  • Ультрафіолетове випромінювання. Довготривалий вплив сонячних променів має негативні наслідки для рогівки та кришталика.
  • Куріння.
  • Механічні пошкодження. Травми, що впливають на структуру ока, здатні стати тригером для багатьох патологічних процесів.
  • Медичні стани. Діабет, інші системні захворювання впливають на судини ока, стан рогівки, здатність до регенерації.

Захворювання має схильність до прогресування та проходить через декілька стадій.

  1. Початкова. Мінімальне помутніння кришталика, яке зазвичай не впливає на зір.
  2. Незначна катаракта. Стан стає помітним, зір може злегка погіршуватися, але це часто не помічають або списують на втому, стрес.
  3. Зріла катаракта. Сильне помутніння, що значно знижує гостроту зору.
  4. Гіперзріла катаракта (морганіана). Кришталик стає дуже щільним, що може призводити до ускладнень, таких як вторинна глаукома.

Раннє виявлення та вчасна операція допомагають уникнути безповоротної втрати зору, інших ускладнень.

Коли варто звернутися до лікаря?

Звернення за медичною допомогою є критично важливим за перших симптомів утруднення зору, особливо, коли звичайні окуляри вже не покращують ситуацію. Що раніше діагностовано захворювання, то ефективнішим буде лікування. Діабетикам, людям старшого віку необхідно проходити профілактичні обстеження двічі на рік.

Як проходить операція з видалення катаракти?

Операція передбачає видалення хворого кришталика та заміну його на штучну лінзу. Ця процедура, як правило, триває декілька хвилин і проводиться під місцевим знеболенням. Пацієнти отримують змогу швидко повернутися до звичайного життя.

Одним із сучасних підходів є фемтохірургія, яка забезпечує високу точність та знижує ризик ускладнень. Цей метод використовує лазерну технологію для мінімально інвазивного втручання.

Після хірургії важливо дотримуватися всіх інструкцій лікаря щодо догляду за очима. Повне відновлення зору і загоєння може потребувати кількох тижнів, протягом яких слід уникати фізичних навантажень та закапувати очі за схемою, яку надасть фахівець.

Як катаракта впливає на зір?

Погіршення зору може бути поступовим, в результаті чого зображення стають розмитими і менш контрастними, ніби ви дивитеся крізь мутне скло або плівку. Короткозорість, якщо така була, посилюється. Часто спостерігається підвищена чутливість до світла. На пізніших стадіях катаракти відбувається значне зниження зору, що може призвести до сліпоти. Передові технології та сучасні протоколи лікування забезпечують найкращі можливі результати для пацієнтів з катарактою.


Рекламний матеріал