На території Заводського та Вознесенівського районів Запоріжжя запровадили карантинний режим через виявлення жовто-бурого мармурового клопа. Цей шкідливий організм поширився на площу понад 50 гектарів і створив загрозу для місцевих рослин.
Про це повідомили у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Запорізькій області.
Шкідник поширений, зокрема:
- на території Вознесенівського району на площі 25 гектарів;
- на території Заводського району на площі 29,23 гектарів.
“Розпорядженнями затверджені фітосанітарні заходи щодо локалізації та ліквідації вогнищ регульованих шкідливих організмів”, – зазначили у Держспоживслужбі.
Жовто-бурий мармуровий клоп: чим небезпечний
Жовто-бурий мармуровий клоп пошкоджує практично всі плодові, баштанні та ягідні культури, а також посіви квасолі, сої та кукурудзи. Цей шкідник, який раніше зустрічався лише в країнах Південно-Східної Азії, тепер активно поширюється й іншими континентами, створюючи серйозну загрозу для сільського господарства.
Зазначається, що Halyomorpha halys може поширюватися на великі відстані за допомогою транспортних засобів, рослинної продукції, дерев’яного пакувального матеріалу, а також одягу та багажу. Крім того, клоп здатний здійснювати самостійні перельоти на відстань до 2 км.
Він відомий своїм характерним зовнішнім виглядом і неприємним запахом, активно розвивається за температури від +18ºС до +25ºС. За сприятливих умов він може виробляти від одного до трьох поколінь на рік, що значно ускладнює контроль над його поширенням.
Щоб уникнути подальшого поширення жовто-бурого мармурового клопа, фахівці рекомендують ретельно оглядати всі імпортовані рослини, транспортні засоби та пакувальні матеріали.
Сільгоспвиробникам радять бути особливо уважними та використовувати феромонні пастки для виявлення шкідника на ранніх стадіях.
Читайте також:
У Запорізькій області сума збитків від бойових дій становить понад 15,7 мільярдів гривень. Ця статистика ведеться з першого дня повномасштабного вторгнення.