Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Кримінал » Резонанс » До різних термінів позбавлення волі засуджено чотирьох колаборантів із Запорізької області

До різних термінів позбавлення волі засуджено чотирьох колаборантів із Запорізької області

До різних термінів позбавлення волі засуджено чотирьох колаборантів із Запорізької області

Правоохоронці викрили ще 4 колаборантів із Запорізької області. Фотоілюстрація ЗОВА

За матеріалами СБУ до різних термінів позбавлення волі засуджено чотирьох колаборантів, які обіймали “посади” в органах місцевої влади та силових структурах на тимчасово окупованих територіях Запорізької області.

Про це повідомляє пресслужба ЗОВА.

Зокрема, 6 років позбавлення волі отримала депутат Веселівської селищної ради від однієї з політичних партій. Після окупації Мелітопольського району, вона пішла на співпрацю з окупантами та зайняла посаду заступника голови окупаційної адміністрації ОТГ – так званої “Веселовской поселковой администрации Мелитопольского района”. Перебуваючи на “посаді”, депутатка виконувала всі вказівки окупаційної влади. За її наказом були сформовані списки мешканців села, які виїхали на підконтрольну українській владі територію. У подальшому у вільні будинки заселялись військовослужбовці РФ. Під час проведення фейкового референдуму у вересні 2022 року, вона особисто їздила по домівках місцевих мешканців та закликала прийти на виборчі дільниці, погрожуючи виселенням з домівок та депортацією.

Іншу колаборантку заочно засуджено до 10 років позбавлення волі. Нею виявилась мешканка Мелітопольського району, яка з квітня по серпень 2022 року добровільно займала керівну посаду – заступниці голови незаконного органу влади окупаційної адміністрації держави-агресора – “Терпеньевская сельская администрация Мелитопольского района”. На виконання вказівок окупаційної влади та за підтримки збройних формувань РФ, зрадниця особисто провела комплекс заходів для підготовки та організації проведення псевдореферендуму на тимчасово окупованій території селища.

Правоохоронці пішли на співпрацю з окупантами.

Ще двоє ворожих поплічників – колишні поліцейські, які були звільнені з органів поліції ще у 2015 році. Але з 2022 року обидва влаштувались до окупаційного “МВС РФ”. Один з них зайняв посаду “инспектора ГАИ” у так званому “УВД по г. Бердянск и Бердянскому району”, а другий влаштувався на посаду поліцейського окремого взводу патрульно-постової служби у незаконному правоохоронному органі – “Отдел полиции № 3 УВД по г. Васильевка и Васильевскому району”. Вони особисто брали участь у патрулюванні території громад, а також забезпечували безпеку представників окупаційної влади під час незаконного референдуму у вересні 2022 року. За матеріалами СБУ вони заочно засуджені до 12 років позбавлення волі. Заходи із документування злочинної діяльності здійснювали співробітники СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури.