Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Верховна Рада планує перейменувати п’ять населених пунктів у Запорізькій області: нові назви

Верховна Рада планує перейменувати п’ять населених пунктів у Запорізькій області: нові назви

Верховна Рада планує перейменувати п’ять населених пунктів у Запорізькій області: нові назви

Запорізька область/Запорожская область

Верховна Рада України зареєструвала проєкт закону №11363 “Про перейменування окремих населених пунктів, назви яких не відповідають стандартам державної мови”. У межах цього проєкту передбачається перейменування 83 населених пунктів, серед яких і п’ять у Запорізькій області.

Про це йдеться в проєкті закону, опублікованому на сайті Верховної Ради.

У Запорізькій області планують перейменувати такі населені пункти:

  • село Вячеславка Бердянського району на село В’ячеславка;
  • селище Новотавричеське Запорізького району на селище Новотаврійське;
  • село Юльївка Запорізького району на село Юліївка;
  • село Добровольчеське Мелітопольського району на село Добровольче;
  • село Юр’ївка Мелітопольського району на село Юріївка.

Перейменування географічних об’єктів здійснюється відповідно до Закону України “Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії” та зі стандартами державної мови. Комітет Верховної Ради розглянув пропозиції органів місцевого самоврядування, військових адміністрацій населених пунктів, а також рекомендації Національної комісії зі стандартів державної мови.

Загалом у рамках проєкту планується перейменувати 1 місто, 10 селищ і 72 села в різних областях України, включаючи Дніпропетровську, Донецьку, Запорізьку, Київську, Кіровоградську, Луганську, Миколаївську, Одеську, Полтавську, Сумську, Харківську, Херсонську, Хмельницьку, Черкаську та Чернігівську області.

Нагадаємо, Міністерство культури та інформаційної політики та Міністерство освіти і науки заявили, що рішення Національної комісії зі стандартів державної мови про рекомендації щодо перейменувань населених пунктів в Україні потрібно скасувати і розробити нове.