Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Освіта » Електронне опитування замість громадських слухань щодо об’єднання закладів освіти в Запоріжжі

Електронне опитування замість громадських слухань щодо об’єднання закладів освіти в Запоріжжі

Електронне опитування замість громадських слухань щодо об’єднання закладів освіти в Запоріжжі

Фото пресслужби Запорізької міської ради

З 26 червня по 18 липня у Запоріжжі відбудуться слухання щодо об’єднання закладів освіти у формі електронного опитування на офіційному вебсайті Запорізької міської ради, на вебплатформі “Єдина платформа місцевої електронної демократії”.

Про це йдеться в розпорядженні в.о. міського голови Запорізької міської ради Регіни Харченко.

На вебплатформі буде опубліковано наступні питання, на які можна буде відповісти “так” або “ні”:

  • На вашу думку, чи працює система освіти сьогодні ефективно?
  • Чи впала якість освіти після пандемії коронавірусу, повномасштабного вторгнення та впровадження онлайн-формату?
  • Чи згодні ви з думкою, що дитина після тривалого онлайн-навчання має соціалізуватися з однолітками?
  • Чи підтримуєте ви рішення “консервації” шкіл, в яких не відбувається освітній процес, і відкрити їх після скасування воєнного стану?
  • Адаптація системи шкільної освіти до сучасних умов відбувається і в інших прифронтових обласних центрах (Херсон, Миколаїв, Суми). Ви згодні з тим, що Запоріжжю треба рухатись в єдиному напрямку з українськими містами?

Запорізькі громадські активісти виступають проти слухань у формі електронного опитування. Вони наголошують, що громадські слухання мають відбутися у формі зустрічі місцевої влади, освітян, батьків та небайдужих громадян.

“На думку юридичної консультантки Дар’я Говорун, проведення громадських слухань у формі електронного опитування суперечить статті 13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та статті 21 Статуту територіальної громади міста Запоріжжя, а також Порядку проведення консультацій з громадськістю з питань соціально-економічного розвитку. Фактично відбувається підміна одного механізму іншим.

І на додачу, при прийнятті цього рішення міськрада посилається на порядок, з яким не все в порядку – він має “сумнівну правову природу”, адже є правками до рішення 2013 року, яке вже втратило чинність”, – зазначила активістка Валерія Морозова у Facebook.

Нагадаємо, 19 червня відбулася позачергова сесія Запорізької міської ради. Серед пріоритетних питань були обороноздатність міста та допомога військовим, покращення цивільного захисту, а також збільшення бюджетних видатків на облаштування пожежних сигналізацій у школах. 

Міська рада надала право на забудову підземних шкіл у Запоріжжі обласній владі.

17 мільйонів гривень виділили на створення навчально-практичних центрів у трьох професійно-технічних навчальних закладах.