Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Бички на столі – що цікавого у Бердянському хабі у Києві

Бички на столі – що цікавого у Бердянському хабі у Києві

Бички на столі – що цікавого у Бердянському хабі у Києві

Фото з відкриття центру. Джерело: Бердянськ 24

Інформаційно-ресурсний центр для мешканців Бердянського району відкрився у Києві. Хаб працює з 27 травня 2024р. Як розповідає Тетяна Петренко, адміністраторка центру: «Ініціатива створення виникла у мешканців Бердянського району, що зараз живуть у Києві. Їх, згідно з різними підрахунками, близько 6 тисяч у місті та області. Коли запрацював хаб у Трускавці, у райадміністрацію почали надходити питання «Чого такого немає у Києві?». Тоді було прийнято рішення організувати філію Запорізького інформаційно-ресурсного центру у м. Київ». Що цікавого у столичному Бердянському хабі дізнавалась кореспондентка inform.zp.ua.

Зелена гілка метро, станція «Дорогожичі». Вхід у цокольний поверх по вул. Дорогожицька, 15А. Ви спускаєтесь униз сходами, оминаєте поглядом табличку «Філія інформаційно-ресурсного центру Бердянського району». Ви на місці!

Перше, що впадає в очі всередині – прапор України та Бердянського району на стіні. Три офісних столи, м’які стільці та столик з водою, кавою і печивом у кутку. Згодом вдивляючись у простір ви помічаєте деталі, які роблять хаб по справжньому рідним. Значки з Бердянськом, обережно прикріплені до прапору, усміхнені обличчя працівниць хабу і бички на столі. Незвичайні наліпки з рибками приніс мешканець Бердянську – відвідувач центру, щоб допомогти в облаштуванні та створити затишок.

Допомога та реєстрація

З моменту відкриття близько півтори тисячі мешканців Бердянського району звернулись за допомогою. В центрі вона різноманітна:

·        психологічна;

·        юридична;

·        інформаційна.

«Гуманітарною допомогою по типу одягу, взуття, продуктів ми поки не так забезпечені. Ми тільки почали встановлювати зв’язок з фондами, щоб заповнювати склад. Але це планується, і ми будемо надавати гуманітарну допомогу! Фонди, з якими ми співпрацюємо зараз: «Карітас», «Омріяна Країна», «Фонд підтримки Захисників України на честь Петра Калнишевського», – розповідає Тетяна Петренко, – Окрім того, ми об’єднані з іншими центрами Бердянського району. В ресурсному накопиченні Запоріжжя – це наша основна допомога. Трускавець теж обіцяє долучитись.

Ми залежні один від одного. Ми ж бердянці. Де б ми не були, ми завжди будемо один одного підтримувати: і досвідом ділитись, і гуманітарною допомогою. Ми єдині, у нас одна мета, – і ми всі йдемо до неї».

Всі мешканці населених пунктів Бердянського району мають право на допомогу. Щоб її отримати, необхідно зареєструватись. Людина, якщо вона проживає у Києві, має прийти у центр і принести з собою такі документи:

·        паспорт;

·        ідентифікаційний код;

·        довідка ВПО, яка підтверджує, що вона зареєстрована у м. Києві або у Київській області.

Якщо людина проживає в області, вона може надіслати ці документи дистанційно, підтвердивши свою особу через відеозв’язок. Ольга Кочкова, керівниця центру, розповідає:

«Ми поштою по Київській області надсилаємо пакунки, якщо є що надіслати. У нас є багатодітні сім’ї, родини захисників та захисниць України. До прикладу, відправляли пакунок багатодітній мамі, чоловік якої пішов до ЗСУ. Вона сама з дітьми, у неї немає ні часу, ні можливості приїхати. Звісно, ми відправляємо допомогу поштою. Тобто ми намагаємось підтримувати всіх бердянців!».

Психологічна допомога

Керівниця центру Ольга Кочкова переконана, що в пріоритеті зараз має бути психологічна підтримка. Щоб пам’ятати – хто ми є, звідки ми, щоб мешканці відчували підтримку та були впевнені, що вони не покинуті. 

«Люди приходять у центр та розповідають свої історії: про окупацію, про виїзд, про насильство. Як окупанти їх допитували, били жінок прикладами, як заходили додому з автоматами, погрожували ними. І кожна історія – це трагедія кожної родини… Це треба все вислухати та допомогти. Тому зараз ми намагаємось у першу чергу долучити психологів. Бо з цим болем жити неможливо, від цього болю треба позбавлятись».

На базі центру працює два психологи: дитячий та дорослий. Допомогу також надає юрист мешканець Бердянської громади – Олександр Розум. В окремі дні консультації проводяться у центрі; кожен день, крім вихідних – онлайн.

Шукаємо своїх у великому Києві

ХАБ мешканців Бердянського району стає простором об’єднання та кооперації для пошуку працівників – зі своїх. Про це розповідає Тетяна Петренко:

«До нас звертаються підприємці Бердянського району, які вже тут працюють чи відкрили свої підприємства. Мають кафе, до прикладу. І вони приходять з питанням працевлаштування для мешканців Бердянського району. Так, наприклад, нам телефонував директор школи, йому потрібен був бухгалтер. Ми подали об’яву, і на наступний день він тут вже зустрівся з жінкою, яка працюватиме у нього. І ми раді допомоги, здійснюючи цей зв’язок, шукаючи своїх. Ми всі розуміємо, як може бути важко, всі винаймаємо житло.

Бердянці думають як допомогти своїм, щоб полегшити їхнє життя. Якщо не ми – то хто? Кожен хоче підтримати саме своїх. Я думаю, що так робиться в усіх громадах».

Про готовність об’єднуватись, діяти та допомагати додає Ольга Кочкова:

«Відкриття центру у Києві для мешканців Бердянського району – це таке перезавантаження, новий подих, щоб повірити в себе. Всі, хто приходять, всі кажуть: «якщо я корисний – я готовий»! Я працюю тут тиждень, і ще не було такого, щоб хтось зареєструвався і пішов мовчки. Ні! Я чую: «я потрібен», «я можу оце», «я тут, звертайтесь», «ви дзвоніть, пишіть». Тобто, ось вона наша характерна риса. Ми завжди допомагаємо. Ми задля добра, задля дій. І ми готові».

Заходи, плани

ХАБ Бердянського району у м.Києві – багатофункціональний простір. У планах не тільки надавати допомогу, а й ще й проводити тренінги, лекції, заходи для дітей та дорослих. 

«Ми домовились з «Фондом підтримки захисників України Петро Калнишевського» про проведення семінарів з тактичної медицини у центрі. Окрім того, плануємо проводити зустрічі з нашими успішними бердянцями. Бо у нас дуже багато цікавих людей, про яких можна довго розповідати. І письменники, і підприємці, які приїхали й з нуля створили бізнес. Ми будемо їх запрошувати та робити таке «коло друзів», – розповідає Тетяна Петренко.

З 1 липня працюватиме безкоштовний табір для дітей з 6 до 14 років. З 10:00 до 16:00. Це організовує БО “БФ «Карітас». На цей час вже 8 дітей з м. Бердянськ та району записались. Наших діток треба розважати, щоб у дорослих теж була можливість розвантажитись».

Бердянськ та Бердянський район у Києві чекає на вас

«Ми – інформаційно-ресурсний центр, який, перш за все, надає інформацію та ресурси – де, що можна дізнатись, де нам хто допоможе та захистити права внутрішньо переміщених мешканців Бердянського району Тобто ми є об’єкт, у який стікається вся інформація, яка буде корисна нашим бердянцям. І ми цією інформацією залюбки ділимось».

Знайти всю необхідну інформацію можна у телеграм-каналі: https://t.me/brDKiTpIT6U5Mjdi

Фейсбук: https://www.facebook.com/profile.php?id=61560570151627

Звертатись у хаб можна за адресою вул. Дорогожицька, 15А

У будні дні з 10:00 до 18:00

Телефон та месенджери: +38 (068) 798-20-57

Авторка: Марія Панчук