Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Запоріжцям тепер буде дешевше дзвонити із-за кордону: що відомо про новий закон

Запоріжцям тепер буде дешевше дзвонити із-за кордону: що відомо про новий закон

Запоріжцям тепер буде дешевше дзвонити із-за кордону: що відомо про новий закон

Ілюстрація

Президент України Володимир Зеленський 18 червня підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо імплементації норм законодавства Європейського Союзу з питань роумінгу» про це повідомили на сайті Верховної Ради України.

Цей закон прийняли на виконання однієї з умов євроінтеграції України в сфері електронних комунікацій. Він забезпечує приєднання України до спільної роумінгової зони Україна – ЄС та отримання українцями послуг роумінгу у країнах ЄС у режимі «Роумінг як вдома» (RLAH).

На практиці RLAH – це послуга, яка означає, що під час подорожей в ЄС дзвінки, SMS та передача даних включені у домашній пакет послуг, відповідно послуги роумінгу надаються без додаткової плати. Також перевагами спільної роумінгової зони зможуть скористатись і користувачі європейських операторів, які подорожують в Україну.

Також завдяки цьому Закону суттєво покращується інвестиційний клімат для бізнесу у сфері електронних комунікацій. Вітчизняні суб’єкти господарювання отримають високий ступінь довіри, працюючи за єдиними правилами з європейськими партнерами відповідно до законодавства ЄС. А ще він забезпечує ефективне співробітництво з Органом європейських регуляторів електронних комунікацій (BEREC) та виконання умов для отримання Україною режиму внутрішнього ринку з ЄС у сфері електронних комунікацій – повідомляють на сайті ВР України.

“Жодна з країн поза межами ЄС не доєднувалась до політики Roam like at home”,-  у своєму телеграм-каналі зазначив Міністр з цифрової трансформації Михайло Федоров.

“Далі чекаємо на позитивну оцінку закону від європейської сторони та почнемо переговори про вступ в єдину роумінгову зону. 

Українці зможуть не сплачувати додаткові збори за мобільний зв’язок та інтернет на території 27 країн ЄС. Такі ж умови будуть для користувачів європейських операторів, які подорожують в Україну.

До цього жодна з країн поза межами ЄС не доєднувалась до політики Roam like at home. Чергове підтвердження, що Україна — потужний цифровий гравець на європейській арені. Мінцифра продовжує «підганяти» сферу телекому до європейських стандартів”

Авторка: Анжеліка Ванько