Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Їжа » Сезон свіжих овочів: порівняння цін у супермаркетах і на ринку

Сезон свіжих овочів: порівняння цін у супермаркетах і на ринку

Сезон свіжих овочів: порівняння цін у супермаркетах і на ринку

Ілюстративне фото

Розпочався сезон молодих овочів. Запоріжці вже можуть придбати свіжі огірки, томати, картоплю і капусту на ринку або в магазинах. 

Inform.zp.ua дізнався, чи змінилась вартість на овочі порівняно з минулим роком, і порівняв цінники на ринку та в супермаркетах. 

У травні почався сезон свіжих овочів. На ринках і прилавках магазинів вже з’явився тепличний урожай. Як повідомляв портал EastFruit, рання білокачанна капуста знизилась в ціні і вже коштує дешевше торішньої продукції.

Почала знижуватись вартість старого врожаю картоплі. Розширився діапазон цін на томати. На думку експертів, причиною зростання їхньої вартості є скорочення пропозиції як на внутрішньому ринку, так і на зовнішньому.

А от ціни на огірок знижуються через сезонне збільшення пропозиції на ринку та порівняно невеликий термін реалізації урожаю. Дефіцит ранньої цибулі вдалося закрити, завдяки постачанню товару з Узбекистану та Азербайджану, тому вартість почала знижуватися.    

Огірки

На ринку огірки можна придбати за ціною від 35 до 40 грн/кг. У супермаркетах вартість дещо вища. “АТБ” пропонує огірки тепличні за 49.89/кг. У “Сільпо” огірок український – 49.90 грн/кг. А у “Варусі” за кілограм тепличних огірків треба віддати 54.90 грн. 

Огірки. Ілюстративне фото

Капуста

Молода капуста на ринку коштує приблизно 15 грн/кг. Магазини пропонують капусту ранню за тією ж ціною – 14-15 грн/кг. 

Капуста. Ілюстративне фото

Помідори

На ринку ціна за помідори від 70 до 90 грн/кг. У “АТБ” томати тепличні без акції коштують 69.89 грн/кг, з акцією – 59.89 грн. “Варус” може запропонувати помідори червоні за 84.90 грн/кг, а зі знижкою – 69.90 грн. У “Сільпо” томат український буде коштувати 74 грн/кг.

Помідори. Ілюстративне фото

Картопля

Ціна за молоду картоплю на ринку приблизно 45 грн/кг. “АТБ” пропонує покупцям картоплю молоду за 43.89 грн/кг. У “Сільпо” її можна купити за 46 грн/кг, а у “Варусі” – 49.90 грн/кг.  

Картопля. Ілюстративне фото

Як писав раніше Inform.zp.ua, за тиждень у Запоріжжі змінилися ціни на полуницю. 

Авторка: Вероніка Ведмідьова