Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Здоров'я » Відомий київський трансплантолог та команда Запорізької обласної лікарні врятували життя молодій дівчині

Відомий київський трансплантолог та команда Запорізької обласної лікарні врятували життя молодій дівчині

Пересадку нирки від мами до доньки здійснили 34-річній дівчині. Вона протягом тривалого часу хворіла на цукровий діабет, що своєю чергою призвело до ниркової недостатності. А відтак – до потреби в гемодіалізі.

Мама зголосилася допомогти своїй дитині. Пересадку нирки здійснила команда ЗОКЛ разом з відомим київським лікарем-трансплантологом (хірургом, онкологом, урологом) вищої категорії, відділення хірургії та трансплантації КНП «Київського міського центру нефрології та діалізу» Владиславом Закордонцем, з яким лікарня розпочала активну співпрацю.

«Операція тривала близько 4-х годин – це з урахуванням вилучення органу та самої трансплантації. Над проведенням операції працювала сильна команда. Було залучено ряд провідних фахівців обласної лікарні – декілька хірургічних бригад, анестезіологи, реаніматологи, лабораторна служба, трансплант-координатори. У мене найкращі враження від роботи команди ЗОКЛ. Ми сформували дуже теплі та дружні стосунки з колективом», – розповів під час пресконференції Владислав Пилипович.

Владислав Закордонець, Владислав Закордонець, хірург-трансплантолог, відділення хірургії та трансплантації КНП «Київського міського центру нефрології та діалізу» та Євген Гайдаржі, завідувач відділення трансплантації та нефрології ЗОКЛ, лікар-трансплантолог, лікар-хірург вищої категорії, доцент, кандидат медичних наук
Владислав Закордонець, Владислав Закордонець, хірург-трансплантолог, відділення хірургії та трансплантації КНП «Київського міського центру нефрології та діалізу» та Євген Гайдаржі, завідувач відділення трансплантації та нефрології ЗОКЛ, лікар-трансплантолог, лікар-хірург вищої категорії, доцент, кандидат медичних наук

Владислав Закордонець вже понад 20 років займається пересадкою органів. При чому не лише у дорослих, а й у дітей. Його участь у операції – це дійсно важливий крок у розвитку трансплантації ЗОКЛ.

«Співпраця з провідними трансплантологами Україні стало для Запорізької обласної лікарні нормою. Я маю надію і впевненість, що співпраця з Владиславом Пилиповичем суттєво вплине на рівень та якість надання медичної допомоги пацієнтам, які потребують таких складних операцій», – підкреслив директор Запорізької обласної клінічної лікарні, Заслужений лікар України Ігор Шишка.

Пресконференція лікарів-трансплантологів та директора Запорізької обласної клінічної лікарні, Ігоря Шишки
Пресконференція лікарів-трансплантологів та директора Запорізької обласної клінічної лікарні, Ігоря Шишки

За словами лікарів, операція пройшла успішно. На цей час і донор і реципієнт у стабільному стані й почувають себе добре. Попереду – реабілітація та повернення до звичного життя

Прикметно, що трансплантація ні для донора, ні для пацієнта в фінансовому плані нічого не вартувала. На сьогодні держава надає суттєву підтримку в розвитку трансплантації й забезпечує максимальний доступ пацієнта до цього виду медичної допомоги, у тому числі й в матеріальному плані. Держава фінансує абсолютно усе. Для пацієнта процедура проходить повністю безоплатно. Обласна лікарня наразі підписала договір із Національною службою здоров’я України на проведення трансплантацій нирок та печінки. 

Загалом, за рік в Україні виконується близько 500 трансплантацій нирки. На листі ж очікування перебуває близько 2 тисяч людей. Але кількість реципієнтів постійно збільшуєтьс

Варто зазначити, що якість та тривалість життя пацієнтів, яким здійснили трансплантацію, набагато краща та довша, порівняно з життям на діалізі. Плюс зменшується кількість супутніх захворювань, які зазвичай розвиваються на тлі патології.

«Трансплантація органів – дійсно важливий етап у порятунку життя людей, які стикаються зі складними та загрозливими захворюваннями. Пишаємося, що ми маємо таку можливість у Запоріжжі, попри небезпечні умови та фронт в 40 км від міста. Саме в Запорізькій обласній клінічній лікарні проводять найскладніші операції та продовжують життя, коли, здавалося, вже ніякої надії немає», – зазначила під час телефонної розмови заступниця голови Запорізької обласної державної адміністрації Наталія Будяк.


Нагадаємо, Запорізька обласна клінічна лікарня отримала автівку від міжнародних партнерів