Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Овочі, яйця та гречка подешевшали: як змінилися ціни для запоріжців

Овочі, яйця та гречка подешевшали: як змінилися ціни для запоріжців

Овочі, яйця та гречка подешевшали: як змінилися ціни для запоріжців

Продукти

В Україні продовжується зниження цін на овочі торішнього врожаю. Також дешевшають гречані крупи, і особливо сильно – яйця.

Про це повідомляє Держстат.

За даними статистичного відомства, у квітні 2024 року середні ціни на яйця впали на 19,5% до 33,5 гривень за десяток, крупи гречані подешевшали на 3,7% до 26,4 гривень за кілограм.

Крім того, капуста подешевшала на 5,6% до 13,2 гривень за кілограм, морква – на 5,6% до 12,1 гривень за кілограм, цибуля – на 4,3% до 16,0 гривень за кілограм.

Буряки подорожчали на 5,2% до 17,8 гривень за кілограм.

За даними Держстату, у квітні 2024 року:

  • горілка подешевшала на 1,3% до 115,9 гривень за пляшку 0,5 літра,
  • столові вина українських марок подешевшали на 0,1% до 110,0 гривень за пляшку 0,7 літра,
  • пиво подорожчало на 0,9% до 31,9 гривень за пляшку 0,5 літра,
  • сигарети преміум-класу подорожчали на 1,7% до 103,1 гривні за пачку.

За даними Держстату, зростання споживчих цін в Україні у квітні 2024 року сповільнилося до 3,3%. Це мінімальне значення з жовтня 2020 року, коли річна інфляція становила 2,6%.

Нагадаємо, у Запоріжжі внутрішньо переміщені особи можуть отримати грошову допомогу від Благодійного фонду “Право на захист”. Щомісячні виплати становлять 3600 гривень на особу.

Щоб дізнатися, чи можете ви отримати допомогу необхідно пройти онлайн-опитування для перевірки.

Нагадаємо, що внутрішньо переселені особи у травні 2024 року продовжуватимуть отримувати виплати, кому вони призначені автоматично, і ті, хто написав відповідну заяву. Inform.zp.ua розбирався, хто входить до такого переліку переселенців, та що треба зробити для отримання коштів.