Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Мешканцям Запоріжжя можуть повторно вручати повістки: названо причини

Мешканцям Запоріжжя можуть повторно вручати повістки: названо причини

Мешканцям Запоріжжя можуть повторно вручати повістки: названо причини

Мобілізація в Україні

Українцям повторно вручають повістки до ТЦК, на це є низка причин. Стало відомо, що у разі ухвалення законопроекту №10449 про мобілізацію такі випадки почастішають.

Верховна Рада готується до розгляду нового законопроекту, надісланого Кабміном. У документі передбачено зміни до правил мобілізації українців. Зокрема, додано можливість видачі так званих електронних повісток через онлайн-кабінет призовника.

Адвокат Роман Лихачов висловив упевненість у тому, що українцям частіше вручатимуть повістки повторно. Наразі такі ситуації також фіксуються, але електронний формат значно збільшить їхню кількість. Таким чином, українці будуть змушені знову відвідати військкомат.

Днем видачі повістки вважається той, коли військовозобов’язаний чоловік розписався у документі. Після оновлення правил таким днем буде той, коли ТЦК отримає повідомлення про доставку повістки до електронного кабінету українця. Якщо електронну повістку направлять після 17.00, вона вважається врученою наступного дня, незалежно від того, коли військкомат отримає повідомлення про доставку.

Юрист назвав зміни суперечливими одразу у кількох моментах. У законопроекті не прописано механізм перевірки надходження повістки та її ознайомлення адресатом. Також зазначено, що у ТЦК часто не вистачає інформації про військовозобов’язаних чоловіків, тому повістки можуть надсилати тим, хто вже мобілізований, і навіть тим, кого вже немає в живих.

Правозахисник нагадав, що деякі чоловіки приходили до ТЦК після початку повномасштабної війни, але вони не були призвані до армії. Серед них були ті, кого ВВК визнала придатними та які не мають права на відстрочку. Обмежено придатних та непридатних до служби також не мобілізували – їм також можуть повторно вручити повістку навіть на вулиці.

Повістку можуть вручати повторно також у випадках, якщо:

  • потрібно перевірити облікові дані чи підстави для відстрочки;
  • потрібна перевірка даних про заброньованого співробітника компанії;
  • чоловік більше року тому проходив ВЛК.

Чоловіки, які стоять на військовому обліку, можуть отримати повторну повістку для уточнення облікових даних, повторної перевірки стану здоров’я або для поповнення підрозділів затребуваними фахівцями.

Нагадаємо, український військовий родом з села Щасливого, що в Запорізькому районі, загинув під час виконання службових обов’язків на війні.