До складу нардепів-прогульників увійшли троє депутатів із Запорізької області. Один із них зараз знаходиться під слідством у СІЗО.
Рух “Чесно” склали список нардепів, які понад рік фізично не відвідували Верховну Раду та не голосували у сесійній залі. Частина з них дистанційно беруть участь у засіданнях комітету.
![](https://cms.inform.zp.ua/wp-content/uploads/2024/01/pasted-image-0-587x1024.png)
Одним з найбільших нардепів-прогульників виявився Олександр Пономарьов від “ПЗЖМ” (“Платформа за життя та мир”, колишня заборонена партія “ОПЗЖ”).
Народний депутат наприкінці лютого 2023 року отримав підозру у державній зраді й наразі знаходиться в СІЗО. Слідство встановило, що цей депутат, перебуваючи на тимчасово окупованій території Запорізької області, добровільно пішов на співпрацю з агресором.
![Нардеп Александр Пономарёв оказался гражданином России](https://cms.inform.zp.ua/wp-content/uploads/2021/12/Ponomarev-1024x682.jpg)
Також нечастим відвідувачем сесій у Верховній Раді є нардеп Євгеній Шевченко (позафракційний).
Нагадаємо, що Євгена Шевченка виключили з фракції «Слуга народу» у травні 2021 року.
![Евгений Шевченко рассказал о вручении госизмены, СБУ опровергает](https://cms.inform.zp.ua/wp-content/uploads/2021/05/evgenii-shevchenko-1024x683.jpg)
Він скандально відомий тим, що раніше їздив до Мінська на зустріч до Олександра Лукашенка. СБУ навіть оголосила йому підозру в держзраді. Та потім стало відомо, що насправді Україна встановила комунікацію з Білоруссю і президентом Олександром Лукашенком за допомогою народного депутата Євгена Шевченка.
39% прогулів є у нардепа Сергія Мінько від партії “За майбутнє”. До 2019 року він був мером Мелітополя, а потім став працювати у Верховній Раді.
![](https://cms.inform.zp.ua/wp-content/uploads/2021/12/image1-8-640x486-1.jpg)
Та Мінько неодноразово входив до списку прогульників серед нардепів Верховної Ради 9-го скликання. Він пропустив 38% голосувань з початку 2022 року і до травня 2023 року. Загалом група “За майбутнє”, до якої входив нардеп, мала найбільший відсоток прогульників.