Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Кримінал » Фейкова “допомога від ООН”: запоріжця ошукали шахраї

Фейкова “допомога від ООН”: запоріжця ошукали шахраї

Фейкова “допомога від ООН”: запоріжця ошукали шахраї

Мошенники

Мешканцю Запоріжжя шахраї в Телеграмі надіслали повідомлення, нібито той отримав грошову допомогу від ООН. Перейшовши за вказаним посиланням та ввівши дані банківської карти, шахраї зняли гроші з неї.

Про це повідомили в Національній поліції Запорізької області.

Соціальними мережами шириться неправдива інформація, нібито Організація Об’єднаних Націй поновила грошові виплати для українців. Фейкороби зазначили і суму так званої «допомоги» — від 6 000 до 12 000 гривень.

Шахраї надсилають повідомлення з фішинговим посиланням, де начебто можна оформити таку виплату. Для її отримання необхідно перейти на сайт та у спеціально відведених полях вказати дані банківської картки.

На такий “гачок” шахраїв натрапив й запоріжець. Перейшовши за посиланням, він ввів номер банківської картки, логін та пароль від приватного кабінету та згодом виявив, що з його рахунку двома транзакціями були списані грошові кошти.

Поліція Запоріжжя закликає громадян бути обачними та радить:

  • отримувати інформацію, особливо з приводу фінансових виплат, лише з офіційних джерел;
  • не повідомляти конфіденційну інформацію, зокрема дані банківських карток;
  • якщо дані платіжної картки помилково введено на шахрайському веб-сайті, негайно блокувати платіжну картку за допомогою мобільного застосунка або гарячої лінії банку;

Навіть якщо ви запідозрили, що відносно вас скоєні шахрайські дії, негайно звертайтеся до поліції.