У 2023 році захворюваність домашніх та свійських тварин на сказ в Запорізькій області зросла. Так в минулому році зареєстрували 54 випадки захворювання.
Про це повідомили в ГУ Держпродспоживслужби Запорізької області.
Так, у 2023 році на території Запорізької області зареєстровано 54 випадки сказу тварин. Серед них 22 випадки захворювання в котів, 12 в собак, 10 – великої рогатої худоби та інших тварин.
В попередні роки захворюваність була нижча. Наприклад, в 2021 році було зареєстровано 13 випадків сказу, а в 2022 році – 3 випадки.
“Після введення військового стану на території України, збільшилась міграція диких тварин з зони бойових дій на прилеглу територію”, – таку ймовірну причину ускладнення ситуації називають експерти.
Фахівці продовжують проводити моніторинг та вживати профілактичні дії, щоб ситуація не загострилася.
![У Запоріжжі зросла захворюваність тварин на сказ](https://cms.inform.zp.ua/wp-content/uploads/2024/01/skaz.png)
Щоб не запоріжці або їх домашні улюбленці не стали жертвою хвороби, треба дотримуватися певних правил. Зокрема, робити щеплення домашнім тваринам.
Нагадаємо, що 55-річний житель Дніпровського району Запоріжжя вирощував нарковмісні рослини у власній квартирі. Для цього в одній із кімнат він облаштував мінітеплицю.