Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » Запоріжців попереджають про штарфи за спалення листя: скільки доведеться сплатити

Запоріжців попереджають про штарфи за спалення листя: скільки доведеться сплатити

Запоріжців попереджають про штарфи за спалення листя: скільки доведеться сплатити

Опале листя

Мешканцям Запоріжжя нагадують про недопущення спалювання опалого листя, гілля, залишків рослинності. За це мешканцям Запоріжжя загрожують штрафи.

Про це повідомили у мерії Запоріжжя.

У Запоріжжі забороняється спалювання на території домоволодінь і в сміттєзбірниках всіх видів відходів, у тому числі і опале листя. Прибудинкова територія повинна утримуватись в чистоті, систематично очищатись від сміття, опалого листя.

Крім того, законодавством забороняється вивозити і звалювати у невідведених для цього місцях відходи, сміття, гілки, траву, листя тощо.

Забороняється згрібати листя з-під групи дерев і чагарників у лісопарках, парках, скверах та садах. Це призводить до винесення органічних добрив, зменшення ізоляційного шару для грунту, який запобігає випаровуванню грунтової вологи та промерзанню коріння. Листя має залишатись на зиму під деревами, а весною його можна неглибоко прикопати або за допомогою механізмів змішати з грунтом, що призведе до його мінералізації. Складати його для тривалого зберігання на прибудинкових територіях або спалювати його категорично забороняється.

За недотримання вимог законодавства громадянам загрожує не лише адміністративна, а й кримінальна відповідальність.

За спалювання сухої трави й листя передбачений штраф від 3 060 до 6 120 грн (для посадових осіб від 15 300 до 21 420 грн).

Якщо спалювання відбувалося на території природно-заповідного фонду – 6 120 до 12 240 грн (для посадовців – від 21 420 до 30 600 грн).

За знищення чи пошкодження лісових масивів, зелених посадок навколо населених пунктів, вздовж залізниці – 90 тис. – 150 тис. грн.

Якщо під час пожежі внаслідок спалювання трави чи листя загинули люди, за це загрожує від двох до п’яти років ув’язнення.

Під час дії воєнного стану в Україні спалювання сухостою може бути прирівняне до диверсій.