Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Економіка » На ЗАЕС спостерігається деградація обладнання: які будуть наслідки

На ЗАЕС спостерігається деградація обладнання: які будуть наслідки

На ЗАЕС спостерігається деградація обладнання: які будуть наслідки

Запорізька АЕС

Ситуація на Запорізькій атомній електростанції контрольована. Але через те, що станція зупинена, спостерігається деградація обладнання. Що довше зупинена станція – то складніше і дорожче її буде ввести в експлуатацію.

Таку думку висловив завідувач сектору Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Їжак в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Будь-яка деградація (уточ. обладнання на ЗАЕС) збільшує той термін, який знадобиться для того, щоб знову запустити станцію. Тобто цей термін відтягується. Це збільшує навантаження на економіку України, і несе технологічні ризики. Я б не сказав, що вони катастрофічні”, – сказав пан Олексій.

За словами експерта, Росія зараз намагається привести станцію в такий стан, що її використання в економіці України буде вкрай ускладнено.

“Це вони роблять тим, що намагаються її утримувати. Безглуздо утримувати, тому що вони не можуть її запустити у свою систему. Вони хочуть деградувати її до такої міри, щоб було дуже дорого її запустити”, – пояснив він.

Раніше ми повідомляли, що ситуація на Запорізькій атомній електростанції останнім часом лише погіршується. Це пов’язано з відсутністю проведення необхідних робіт.