Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Суспільство » У Верховній Раді підтримали присвоєння Оріхову статусу “Місто-герой”

У Верховній Раді підтримали присвоєння Оріхову статусу “Місто-герой”

У Верховній Раді підтримали присвоєння Оріхову статусу “Місто-герой”

Оріхів. Ілюстративне фото

На черговому засіданні 5 вересня Верховна Рада проголосувала за направлення до Президента України депутатського запиту з приводу присвоєння Оріхову почесного статусу “Місто-герой України”.

Про це повідомила на своїй сторінці в Facebook народний депутат України Юлія Яцик.

“За” проголосували 259 депутатів, один — утримався. Цих голосів достатньо, щоб підтримати запит до Президента Зеленського.

Оріхів з перших днів повномасштабного вторгнення став в оборону, його мешканці взяли до рук зброю, вступили до лав територіальної оборони та Збройних Сил України. Оріхівці не допустили російського окупанта до свого міста, героїчно захищаючи його на підступах.

З перших чисел березня місто нещадно обстрілюють, через це в Оріхові багато руйнувань, є перебої з електропостачанням, відсутність газу і води.

У прифронтовому Оріхові та громаді зараз залишаються жити менше 10% від довоєнного населення. Саме місто розташоване за 8,5 км від фронту. Днями з прифронтового міста вивезли три людини, два з яких – літні маломобільні громадяни.

Як писав раніше Inform.zp.ua, на сайті президента України зареєстрували петицію з пропозицією присвоїти місту Оріхову в Запорізькій області звання “Місто-герой”. Цю ідею підписами підтримали близько тисячі людей.