Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Блоги » Окремі вагони у поїздах для жінок та чоловіків: чому цього прагнуть автори ідеї

Окремі вагони у поїздах для жінок та чоловіків: чому цього прагнуть автори ідеї

Окремі вагони у поїздах для жінок та чоловіків: чому цього прагнуть автори ідеї

Поезд Киев-Запорожье
Фото: Inform.zp.ua

На сайті Кабінету міністрів України з’явилась петиція щодо створення в потягах “Укрзалізниці” окремих вагонів для жінок та чоловіків.

Публікуємо текст петиції з головними ідеями її авторки Ольги Ожогіної:

Просимо виділити принаймні один окремий вагон для жінок і, відповідно, окремий для чоловіків в усіх потягах АТ “Укрзалізниця”, які слідують маршрутом довше 6 годин.

У випадку відсутності місць у “змішаних” вагонах реалізувати квитки в окремі вагони для осіб обох статей. Для ідентифікації статі додати фільтр “стать” при купівлі квитка.

Авторка петиції посилається на те, що АТ “Укрзалізниця” є державним підприємством, та згідно із пунктом 6 Статуту підприємства, для пасажирів мають створювати безпечні та психологічні комфортні умови для перевезень.

На довгих маршрутах, коли є необхідність сну у купейних чи плацкартних вагонах, пасажири можуть мати можуть відчувати дискомфорт через пасажирів протилежної статі. Непоодинокі випадки неприйнятної поведінки такі як нав’язлива поведінка, умисні дотики до інших пасажирів тощо. Зокрема, відомі навіть випадки зґвалтування у купейних вагонах.

Окрім того, як жінки, так і чоловіки можуть відчувати потребу змінити одяг, що зробити у присутності представника іншої статі неможливо.

Виділення принаймні одного окремого вагону для жінок та одного вагону для чоловіків зможе зробити поїздки безпечнішими та запобігти негативному досвіду пасажирів. У зв’язку з цим просимо зробити це можливим.

Зазначається, що петицію вже підтримали ГО “Дівчата” та спільнота “Жіноцтво”.

Наголосимо, що петицію підписують як чоловіки, так і жінки. Станом на 23 травня з 25 тисяч необхідних голосів є 22 807.