Ми у соцмережах
INFORM.ZP.UA - це інформаційний портал та веб-сайт новин міста Запоріжжя. Кожен день ми розповідаємо головні та свіжі новини політики, економіки, культури, криміналу, подій, спорту Запоріжжя та України. Фото та відеозвіти за сьогодні. Онлайн - актуальні та останні новини Запоріжжя та Запорізької області на день. Інформація та особи Запоріжжя. INFORM.ZP.UA публікує статті запорізьких журналістів, розслідування та чесну аналітику. Ми дуже цінуємо наших читачів і відбираємо та розміщуємо для них найважливішу інформацію про події міста Запоріжжя та області.
----:--
Ми у соцмережах
Головна » Кримінал » Резонанс » МАГАТЕ хоче відвідати ЗАЕС до 5 вересня

МАГАТЕ хоче відвідати ЗАЕС до 5 вересня

МАГАТЕ хоче відвідати ЗАЕС до 5 вересня

Фото: Maxar Technologies

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) планує відвідати Запорізьку атомну електростанцію до 5 вересня. До місії зараз готуються.

Про це повідомляє Bloomberg.

Джерела видання говорять про те, що МАГАТЕ ще до повномасштабного вторгнення хотіло відвідати ЗАЕС із перевіркою (першою за останні 16 років), під час окупації станції організація також мала такі плани. Але тепер ці дві перевірки хочуть об’єднати та провести до 5 вересня.

Місія МАГАТЕ спочатку хотіла отримати доступ до станції, щоб переконатися, що запаси збагаченого урану не зникли. Але тепер, схоже, що повноваження інспекторів розширять, пише видання. Також агентство зможе провести оцінку наслідків обстрілу заводу та притягнути винних до відповідальності.

Для перевірки слід погодити тимчасове припинення вогню та безпечне проведення офіційних осіб МАГАТЕ через зону бойових дій.

Як писав раніше Inform.zp.ua, на Запорізькій АЕС внаслідок обстрілу окупаційних військ 25 серпня відключилася повітряна лінія, що знеструмило всю Херсонську область. Два працюючі енергоблоки також відключилися від мережі. Два працюючі енергоблоки також відключилися від мережі.