Главная » Події » Кращі лікарі України зібралися в Запорізькій обласній лікарні, щоб перейняти досвід польських колег у лікуванні судинних патологій

Кращі лікарі України зібралися в Запорізькій обласній лікарні, щоб перейняти досвід польських колег у лікуванні судинних патологій

В Запорізькій обласній лікарні провели навчання по лікуванню судинних патологій
Запорізька обласна лікарня

На два дні Запорізька обласна лікарня стала платформою для міжнародного співробітництва медиків. За підтримки компанії «Balton» на базі медзакладу пройшов III українсько-польський науково-практичний симпозіум, присвячений високим технологіям у медицині, а саме – ендоваскулярній хірургії.

Тема як ніколи популярна, адже ендоваскулярні втручання зробили справжній переворот у світі хірургії. Сьогодні фахівці провідних клінік світу віддають перевагу саме цьому виду операцій через те, що вони проводяться без розрізів (через невеликі проколи), є малотравматичними та виключають тривалий відновлювальний період.

– Даний захід дуже знаковий для нас, тому що він об’єднує не просто лікарів, а кращих фахівців, які мають величезний теоретичний і практичний досвід. Українсько-польський симпозіум вже став традиційним для нашої лікарні. Головною метою заходу є запозичення успішного досвіду сусідньої держави та підвищення кваліфікації лікарів медичних установ, – пояснює директор Запорізької обласної клінічної лікарні Ігор Шишка.

Як показує досвід, з року в рік українсько-польський симпозіум знаходить відгук не тільки серед запорізьких медиків, а й колег з усієї України: Києва, Сум, Кропивницького, Краматорська та інших міст.

Для проведення такого масштабного заходу Запорізька обласна лікарня обрана не випадково. Адже сьогодні тут сконцентровані величезний науково-практичний потенціал, досвід співробітників кафедр ЗДМУ та ЗМАПО, висококваліфіковані хірурги й сучасне технічне оснащення.

– Із Запорізької обласною лікарнею у мене пов’язані виключно позитивні спогади. Тому що тут проходила одна з перших конференцій судинних хірургів, в якій мені пощастило взяти участь. Відтоді лікарня не знижує планку – розвивається семимильними кроками та повністю відповідає найвищим європейським рівнем. Сьогодні тут активно впроваджуються інноваційні технології, тому ми з радістю підтримуємо колег: ділимося досвідом фірми й нашими новими напрацюваннями, – зазначив представник компанії «Balton» Кшиштоф Седлецький.

В рамках заходу було представлено доповіді як польських, так і українських колег. При цьому теоретична частина підкріплювалася практичною. Під керівництвом ТОПових хірургів проводилися складні ендоваскулярні втручання пацієнтам з судинними патологіями з онлайн-трансляцією з операційної. Таким чином, учасники отримали унікальну можливість – зануритися в операційне поле, поставити запитання, перейняти унікальний досвід провідних ендоваскулярних хірургів.

Операції на периферичних судинах, судинах верхніх і нижніх кінцівок, а також судинах внутрішніх органів, ендоваскулярні втручання при кардіологічних патологіях … І це ще не весь перелік!

8 жовтня спільно з польськими та українськими колегами наші фахівці провели унікальну операцію при онкологічному ураженні – хіміоемболізацію печінкової артерії. Методика передбачає вплив на судини, які живлять пухлину – хірурги блокують кровопостачання і «позбавляють життя» злоякісну пухлину. Даний вид лікування передбачає точковий вплив на уражену ділянку, виключаючи токсичний вплив на весь організм.

З огляду на той факт, що Запорізька область займає передові позиції в статистиці онкозахворюваності, освоєння інноваційних методик лікування дозволить вивести рівень надання медичної допомоги на якісно новий рівень і зберегти життя тисяч жителів Запорізького регіону.

Нагадуємо, українсько-польське співробітництво триває вже не перший рік. Фахівці ЗОКЛ неодноразово відвідували польські медустанови, проходили там стажування і вже впроваджують закордонні підходи в лікуванні запорізьких пацієнтів. Таким чином, III українсько-польський симпозіум став ще одним серйозним кроком на шляху удосконалення якості надання допомоги пацієнтам з судинними патологіями.

– Сьогодні ми маємо значний кадровий та інтелектуальний потенціал, а також матеріально-технічну базу для надання якісної медичної допомоги пацієнтам із судинною патологією, але це не привід зупинятися на досягнутому. Впевнений, взаємодія з польськими колегами дасть свої плоди: науковий діалог підвищить рівень компетенцій наших фахівців і дозволить вивести надання допомоги пацієнтам із судинною патологією на новий рівень, тим самим покращить якість життя жителів Запорізького краю, – резюмував Ігор Шишка.