Головна » Новини » Запоріжців просять бути обережними на Хортиці

Запоріжців просять бути обережними на Хортиці

Запорожье Хортица реставрация
Хортица

Розведення вогнищ на острові може призвести до загибелі тварин та рослин. Запоріжців просять дотримуватися протипожежних заходів.

До цього закликають співробітники ДСНС у Запорізькій області на своїй сторінці у фейсбук.

Пожежі у весняний період є дуже небезпечними для природних екосистем. Весна період розмноження диких птахів та тварин, пожежі можуть призвести до загибелі кладок яєць та молодих тварин. У цей період дуже вразливими до дії вогню є первоцвіти, багато з яких є рідкісними, – наголошують рятувальники.

Також вони зазначають, що розводити вогнище можна тільки на спеціально відведеній для цього території – Туристичному пляжі. Він розташовується на західному узбережжі, нижче вул. Будинок відпочинку.

Ця територія піщаного узбережжя обмежена скелями від центральної частини острова. Скелі слугують природним бар’єром для розповсюдження вогню, тому розведення багаття на цій території є безпечним для довколишнього середовища, – пояснили в ДСНС.

Запоріжців закликають повідомляти про випадки загоряння протипожежному патрулю, аби вчасно зупинити розповсюдження вогню.

У разі виявлення загоряння, треба звернутися за телефоном 101 або 280-60-60 чи 066-200-87-53.

Враховуючи значні розміри Хортиці, важливо вказати відповідний квадрат території, на якому сталася пожежа. За цією схемою працівники ДСНС вже майже 10 років виїжджають на виклики гасіння пожежі на Хортиці. Як показує практика, вказавши визначений квадрат, рятувальники можуть дістатися до місця пожежі швидше.

Нагадаємо, сьогодні християни східного обряду святкують Пасху.