Головна » Блоги » Що робити після того як перехворів на COVID-19

Що робити після того як перехворів на COVID-19

Що робити після того як перехворів на COVID-19

Поперше, якщо вам до 30 років, найчастiше, ви за 14 днів відновитесь і забудете, що хворіли.

Організм розумний, і сам відновить себе, мікрофлора у кишківнику після антибіотику також відновиться самостійно до 14 днів без пробіотиків. 

Якщо у вас будуть заїди, білий язик, відчуття дискомфорту в роті, висип на статевих органах — не лякайтесь це найймовірніше кандидоз. 

Зверніться до сімейного лікаря, щоб він призначив протигрибкові ліки, вони швидко допоможуть. Деколи кандидоз сам зникає до тижня часу.

Про це розповідає лікар-методист вищої категорії КЗ «ІАЦМС департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради», акушер-гінеколог вищої категорії Людмила Косюк.

Позитивнi моменти від прийому антибіотиків

Якщо ви приймали антибактерійні — це могло вплинути позитивно на перебіг гастриту, який часто є викликаний бактерією гелікобактер пілорі, також якщо у вас був ієрсініоз — бактерія, яка викликає запалення у кишківнику Ви також можете отримати бонус — зменшення або повне знищення цієї бактерії і покращення стану роботи кишківника.

Переконаний, що пацієнти у кого був діагностований аутоімунний тиреоїдит до ковіду з високим показником антитiл до ТПО, також будуть здивовані, що аналізи можуть покращитись, бажано повторити ще раз аналізи на гормони щитовидної залози та анти тпо.

У кого був синусит чи гайморит він також може минути паралельно. 

Для чоловіків приємна новина, антибактерійні препарати можуть пролікувати й простатит про який вони не здогадувались, що покращить якість статевого життя.

Тому є й позитив, хоч і не великий, але позитив…

Звичайно після того як вірус зникне, а це можна перевірити зробивши ПЛР тест повторний, залишаться наслідки хвороби.

Що буває найчастіше?

 1. Пітливість, вона може залишатись ще кілька тижнів, особливо при фізичному навантаженні, деколи вночі.
 2. Часто буває субфібрильна температура 37,2, яка частіше буває в тих пацієнтів, які є алергіками і мають високий igE. Також причиною такої температури може бути активація герпес вірусів на фоні зниження імунітету.
 3. Стан апатії і постійної втоми. 
 4. Повторне запалення легень викликане бактерійними інфекціями, не пов‘язане з коронавірусом, бо організм залишається ослабленим.
 5. Загострення геморою, часто буває після тривалого курсу антибактерійних. Рекомендую в такому випадку звернутись до проктолога.
 6. Загострення подагри. Часто спостерігаю підняття рівня сечової кислоти. Порадитись з сімейним лікарем стосовно контролю сечової кислоти та дієти.
 7. Позитивом доречі є те, що більшість пацієнтів з надміром ваги таки частіше мають зниження ваги після ковіду.
 8. Виникнення тромбозів. Тут завжди потрібно радитись з судинними хірургами.
 9. У пацієнтів з цукровим діабетом може на жаль бути збільшення рівня глюкози та глікованого гемоглобіну.
 10. У вас ще 14-20 днів можуть бути вищі печінкові проби, як наслідок прийому нестероїдних протизапальних.
 11. Кашель вас може переслідувати більше місяця і нюх може зникнути на кілька місяців.
 12. Головний біль часто триває від початку захворювання до 14-20 дня, нагадує стан як після алкогольного сп‘яніння. Проходить без спеціального лікування, але от зменшити його важко, на жаль.

Тому логічно після захворювання виконати невелике лабораторне обстеження:загальний аналіз крові,загальний аналiз сечi, С- реактивний бiлок, феритин, д-димери, алт, аст, ггт, білірубін загальний та прямий, креатинін, сечовина, сечова кислота, залізо, глюкоза або глiкозильований гемоглобiн.

Важливо проведення дихальноi гiмнастики,прогулянки на свiжому повiтрi,позитивнi емоцii,повноцiнне харчування.

Разом ми переможемо будь-який вірус, якщо будемо правильно інформовані, не будемо панікувати, не будемо займатись самолікуванням і будемо вчасно звертатись до сiмейних лiкарiв!