Мы в соцсетях
INFORM.ZP.UA – это информационный портал и сайт новостей города Запорожья. Каждый день мы рассказываем главные и свежие новости политики, экономики, культуры, криминал, происшествия, спорта Запорожья и Украины. Фото и видео репортажи за сегодня. Онлайн актуальные и последние новости Запорожья и Запорожской области за день. Информация и персоны Запорожья. INFORM.ZP.UA публикует статьи запорожских журналистов, расследования и честную аналитику. Мы очень ценим наших читателей и отбираем и размещаем для них самую важную информацию о событиях города Запорожья и области.
----:--
Мы в соцсетях
Головна » Общество » Жизнь » Чи справді українські полярники працюють «перевертачами пінгвінів» (Фото, відео)

Чи справді українські полярники працюють «перевертачами пінгвінів» (Фото, відео)

Чи справді українські полярники працюють «перевертачами пінгвінів» (Фото, відео)

Про це дізналися мешканці Запоріжжя від представника Національного Антарктичного Центру України. Полярник Олександр Савицький приїхав до Запоріжжя на запрошення юних журналістів «Школи Радіо».

Школярі взяли участь у всеукраїнському освітньому проекті «ANTARCTIDA Terra Australis Incognita – Вчора, Сьогодні, Завтра» та відправили полярникам аудіо-звернення. Вони питали: «…Якою зброєю обороняєтесь від диких тварин? Чи правда, що в Антарктиді вільно гуляють білі ведмеді? Які там засоби пересування. Антарктида біла і сумна, але Ви бачили її красивою і яскравою. Поділіться враженнями!..»

Фото з архіву О. Савицького.

 

Особисто розповісти про таємниці «білої пустелі» приїхав Олександр Савицький – учасник 21-ої Української антарктичної експедиції 2016/17 рр., співробітник Інституту гідробіології НАН України.

Історія української станції в Антарктиді «Академіка Вернадського» – вражає. Вона належала британцям до 1996 року. Не останню роль в передачі її Україні зіграла участь українців в перших експедиціях в Антарктиду. Був такий Роберт Скотт, яким досі пишається Велика Британія. Допомагав йому звичайний українець Антон Омельченко, він став першим українцем, який побував в білій пустелі. Це було на початку 20-го століття.

Зараз українські полярники роблять величезний вклад в міжнародні проекти з клімату, космосу саме на нашій станції «Вернадського», бо вона знаходиться в унікальному місті Антарктиди і там вже відчуваються зміни клімату. Якщо раніше на станції найнижчі температури були на рівні -47, то зараз -27. Але найстрашніший не мороз, а вітер.

До появи на антарктичній станції українців там не проводили біологічних досліджень. Олександр Савицький – гідробіолог, в Антарктиді вивчав пінгвінів, займався дослідженням антропогенних та природних впливів на представників водної та навколоводної біоти.   Іншими словами, вивчав всі живі істоти. А їх в Антарктиді дуже багато. Але білі ведмеді там не живуть. Головними сусідами українських полярників є пінгвіни, вони роблять гнізда поряд і близько підпускають людей. Але начепити на них GPS або камери важко. Пінгвіни сильні і полярники не раз отримували синці.

Місцеві птахи полюбляють харчуватися залишками їжі наших полярників. І якщо відходи виносять з запізненням, крилаті самі їдуть в гості та стукають у вікна.

Про Антарктиду існує багато інформації, в яку важко повірити. А в жарт українського полярника про «перевертача пінгвінів» повірили, навіть, журналісти. Євген Краштан їхав в Антарктиду працювати системним адміністратором і пожартував, що буде там перевертати пінгвінів, які падають на спини, спостерігаючи за літаками. Наступного дня всеукраїнські ЗМІ там і написали.

Читайте также: В облэнерго прокомментировали ситуацию с завышенными платежками по электрике

Олександр Савицький розповів, що тепер туристи, які бувають на станції «Академіка Вернадського», питають про «перевертача пінгвінів», хочуть з ним познайомитись. Наша станція в Антарктиді – в центрі уваги туристів з усього світу.

Цікавинки з життя українських полярників в білій пустелі читайте в повному інтерв’ю з Олександром Савицьким в найближчих матеріалах на сайті inform.zp.ua.