“Теплий кредит” – те, чим варто скористатися

Державна програма “Теплий кредит” стала популярною і затребуваною

Енергоефективна етика, здавалося б  – щось незрозуміле і навіть космічне. Цього елементу культури українцям ще доведеться вчитися, переймаючи досвід розвинених європейських країн. Зовсім нещодавно саме визначення – енергоефективність було якось диковинкою для більшості українцців. Люди звикли користуватися тим, що є і не міркувати про якусь оптимізацію. Усе змінилося з початком євроінтеграції країни. Європейські енергоефективні прилади дуже швидко довели свою доцільність і стали незамінними. Те, ще нещодавно здавалося б ноу хау, як сонячні батареї, уже нікого не дивиють. Крок за кроком вони з’являються на дахах багатоповерхівок та приватних будинках. Вони з’явилися і на стадіонах, для освітлення території у нічний час.

Паралельно цьому реалізовується реформа ЖКХ і будинки поступово об’днуються в ОСББ. Люди беруть управління своїм майном у власні руки та пробують реалізовувати ті програми, які зараз пропонує їм держава. А ті, що не об’днується, спостерігаючи успіх інших, теж стараються довести свої будинки до ладу.

Як виявилося, Укараїна споживає найбільше енергоресурсів, порівняно з іншими європейськими країнами. І з цим поступово потрібно щось робити. Енергоефективність – це не лише перехід на альтернативні джерела енергії, а найперше – раціональне їх використання. І тут ми розуміємо, що наш зношений житловий фонд та застарілі комунікації – найбільша перешкода на шляху до енергоефективності. Після господарювання різних комунальних підприємств, які  обслуговували будинки, майно мешканцям передають у жахливому стані. Люди розуміють, що потрібно терміново все реабілітувати. І тут на підтримку приходять різноманітні державні програми, однією з них є “Теплі кредити”.

“Теплі кредити” – це кредитування товарів і послуг з утеплення та модернізації використання паливно-енергетичних ресурсів у багатоквартирних будинках.

У 2017 році на реалізацію цієї програми  з державного бюджету було виділено 300 мільйонів гривень. Програма передбачає різного виду знижки, але виключно на засоби та послуги з енергоефентивної модернізації об’єктів. Таким чином держава “вбиває кількох зайців” – вчиць українців самостійно господарювати та робити житловий фонд енергоефективним. Цікавим є той факт, що Запоріжжя посідає друге місце з користування програмою Уряду “Темлі кредити”. Загалом 37 будинків ОСББ та ЖБК оформили  той самий “Теплий кредит”. Загальна сума – близько 6 000 000. Але ми знаємо і такі приклади, коли ОСББ взяло кредит, уже встигло повернути і оформити новий. Люди входять набираються азарту і розуміють – фінансове навантаження не таке велике, як здається на перший погляд. А саме слово “кредит” перестає різати слух і українці масово виявляють бажання скористатися підтримкою держави та оформити “теплий кредит”.

У Запорізькій області уже коспенсували 500 000 грн.

кредит

“Програма діє з 2015 року, щоразу її продовжують і популярності вона набирає з кожним етапом. Щороку велика кількість голів ОСББ, та і просто фізичних осіб використовують можливість взяти кредит та отримати компенсацію від держави. Це вигідно і відразу помітні результати. До того ж, у перший же опалювальний сезон це значно економить кошти населення. А люди люблять те, що можна побачити відразу і відчути на власному бюджеті.  Що стосується Запорізької області, то тут є підстави для гордості – ми на другому місці в Україні по користуванні цією державною програмою. Загалом запоріжців взяли кредити на суму 6 000 000 і  вже отримали компенсацію з місцевого бюджету у сумі 5 000 000. У цьому процесі дуже добре простежується тандем держава+місто+громадянин і людям це дуже імпонує. Вперше за багато років налесення дійсно готове проявляти ініціативу і робити щось важливе валасними руками” – розказала начальниця відділу розвитку житлового господарства Департаменту ЖКХ запорізької міської ради Яна Калініна.

Компенсація державою може становити від 40% до 70%

Державна програма є дуже вигідною, а тому більшість людей не відчувають навантаження на сімейний бюджет. “Теплі кредити” можуть брати як юридичіні особи, так і фізичні особи, у всіх умови різні. Також, сума компенсації залежить від кількості сімей, які користуються пільгами. Головне – зібрати всі необхадні документи та правильно розрахувати у банку.

“Суть програми така.  За рахунок державного бюджету фізичні особи можуть отримати 35% компенсації  на матеріали, скажімо поставити енергозберігаючі вікна. Для юридичних осіб, наприклад ОСББ  ЖБК трохи більші можливості – з боку держави йде компенсація від 40% до 70%.  Сума залежить від кількості сімей, які користуються субсидією і кожному окремому будинку, чим їх більше, тим більший відсоток компенсації. У Запоріжжі є такі будинки, які отримали компенсацію 55% і навіть 60%.  Плюс, з міського бюджету  гасять суму самих відсотків по кредиту. Таким чином ми можемо говорити вже не про кредит як такий, а власне про факт розстрочки. У підсумку люди самостійно платять лише залишок тіла кредиту протягом приблизно пяти років.  Сума виходить зовсім невеликою і посильною для практично кожної сім’ї.” – повідомила Яна Калініна

Більшість ОСББ та ЖБК розпочинають з заміни вікон

На сьогодні найбільш популярним напрямком є заміна вікон та утеплення стін. Це те, з чого справді варто починати і набивати руку з управління будинком. Хоча та сама заміна вікон значної економії енергорусурсів дати не може, це швидше для естетичного вигляду.  Хоча у під’їздах дійсно стає звначно тепліше, а відповідно і у коридорах квартир теж.

кредит

“Кредит на заміну вікон, я вважаю можна погасити за 3 роки, враховуючи підтримку країни та міста. Утеплення стін – процедура більш дороговартісна, а тому банки пропонують кредитування на 7 років, оскільки навантаження суттєве. Окупність таких проектів – 5 років. Наступним етапом модерінізації може і має бути встановлення індивідуального теплового пункту, який допоможе корегувати необхідну для обігріву будинку кількість темпла. Є суперечливі думки з приводу доцільності встановлення такого приладу, але скажу з досвіду – у нашому будинку економія після його встановлення становить близько 35%. Все залежить від стану самого об’єкту” –  розказав Борис Розсоха, голова ревізійної комісії ОСББ “Запоріжсталь 19”

 Держава зробила дофінансування у сумs близько 100 000 гривень

Окрім того, діють різноманітні програми по здешевленню “Теплих кредитів”. Нещодавно для деяких банків держава зробила дофінансування у суму близько 100 000 гривень на певні об’єкти. У Запорізькій області також відбулося дофінансування програми “Теплих кредитів”,  загалом виділено у цьому році 1 мільйон 200 тисяч гривень на погашення відсотків по кредиту для ОСББ та ЖБК. На сьогодні це питання розцінюється як першочергове, а тому місцева влада обіцяє: “Навіть, якщо будуть витрачені усі виділені кошти, все одно відсотки будуть погашені повністю за рахунок дофінансування при потребі.” Кошти за умовами програми “Теплі кредити” можна отримати лише у державних банках. На сьогодні це Ощадбанк, Укргазбанк, Приватбанк. Умови кредитування приблизно однакові для всіх, головне правильно зібрати потрібні документи, щоб збільшити відсоток компенсації державою та містом зокрема.

 

Мирослава Пенькова

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.


Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: