Запоріжцям показали мобільну лабораторію, яка допоможе зробити область енергоефективною

Мобільну лабораторію з енергоаудиту спочатку використають для реконструкції об’єктів закладів медицини та освіти

мобільну лабораторію

Питання енергоефективності будинків сьогодні піднімають все частіше.  Ми споживаємо надто багато енергоресурсів, у той час як європейські країни скоротили їх в десятки разів. Якщо цим питанням зайнятися комплексно і послідовно, ми отримаємо значнну економію для бюджету міста та кожного зокрема. Мешканці окремих будинків вже досягли певних успіхів в енергоефективності і зараз в платіжках за комунальні послуги різниця дуже помітна.

Мова сьогодні йде не просто про сонячні батареї, а оцінку об’єктів та їх реконструкцію. Товщина стін, проникання повітря, якість та надійність комунікацій, – це лише частина того, що впливає на збереження енергії в будинках. Аналіз споруди повинні проводити експерти за допомогою спеціальних приладів. Тепер такі прилади можуть бути завжди під рукою, адже спеціальна мобільна латораторія з’явилася в Німецько-Української інженерної палати Запорізької області.

Згідно вимог чинного законодавства кожен об’єкт, на якому планується капітальний ремонт або реконструкція з використанням енергоефективних технологій у системах опалення, водопостачання та в ході експлуатації об’єкта з використанням альтернативних джерел енергії повинен мати енергетичний паспорт.  Лабораторія зможе допомогти реалізувати поставлені задачі та правильно здійснити реконструкцію.

В рамках співпраці облдержадміністрації, Німецько-Української інженерної палати Запорізької області та проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (ЄС/ПРООН) було передано обладнання вартістю 420 тисяч гривень. До набору входить: газоаналізатор, інфрачервоний пірометр, тепловізор, люксметр, витратометр. Це обладнання було закуплено ПРООН для інсталяції на автомобіль, придбаний Німецько-Українською інженерною палатою.

мобільну лабораторію

мобільну лабораторію

Послуги спеціалістів лабораторії можна буде замовити за значно нижчими цінами, ніж ті, що зараз є на ринку. Костянтин Бриль підкресливо, що перш за все аудит потрібно провести в закладах освіти та медицини та реконструювати їх.

мобільну лабораторію

“Вважаю, що насамперед варто використовувати послуги цієї лабораторії під час реконструкції закладів медицини та освіти. Ми проведемо роботу за сучасними технологіями, зробимо це якісно і в результаті отримаємо не лише теплі приміщення, а й зекономимо бюджетні кошти на опалення” – повідомив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

У місті вже є подібні прилади, втім, замовлення енергетичного паспорту коштує недешево. Оскільки Німецько-Українська інженерна палата є неприбутковою організацією, послуги лабораторії коштуватимуть врази дешевше.

Забезпечення діяльності лабораторії та спеціалістів потребує певних коштів, але  ми не будемо заробляти на аудиті.  Послуги надаватимемо фактично за собівартістю, що значно дешевше, ніж робота подібних комерційних організацій. На сьогодні вже проведено перевірку двох шкіл у об’єднаних територіальних громадах Запорізького району. Вони значно зекономили на підготовці паспортів енергоаудиту, одній з них це обійшлося приблизно 15 000 гривень, – розказав президент Німецько-Української інженерної палати Запорізької області Олег Кузьменко.


Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: