У парку Трудової Слави в Запоріжжі продовжується екологічний експеримент з впровадження різнотрав’я. Його мета — дослідити, як різні типи міських поверхонь впливають на мікроклімат у спекотні дні.
Про це повідомили на сторінці громадської організації “Екосенс” в Facebook.
24 липня представниці громадської організації «Екосенс» провели серію вимірів температури з 12:00 до 14:00 — у найспекотніший період доби. Температура повітря в тіні сягала +33°C.

Пірометр показав, що найкомфортніше — у затінку дерев: +27,6°C. Найнебезпечнішими виявилися штучні покриття. Так, гумове покриття дитячого майданчика прогрілося до +70°C, а плитка — до +54°C.


Показники пірометра (безконтактного термометра) на різних ділянках. Фото: “Екосенс”


Показники пірометра (безконтактного термометра) на різних ділянках. Фото: “Екосенс”
Цікаво, що навіть під прямим сонцем багаторічне різнотрав’я мало значно нижчу температуру — +35,5°C. У порівнянні зі скошеним газоном (понад +45°C), різниця склала 10°C.


Показники пірометра (безконтактного термометра) на різних ділянках. Фото: “Екосенс”
«Багаторічні дерева, кущі забезпечують не лише естетику, а й терморегуляцію простору. Вони створюють природний затінок і знижують температуру, підвищують вологість і знижують пилове і шумове забруднення», — підсумували екологи.
Експеримент триває, дослідники спостерігають не лише за температурами, а й за тим, як приживаються рослини. Частину клумб засіяли степовими рослинами з нашого регіону, інші — насінням із Нідерландів.
Читайте також:
Президент України Володимир Зеленський нагородив загиблого військовослужбовця із Запорізької області Андрія Авотиня орденом «За мужність» III ступеня.
У Запоріжжі вуличне мистецтво набуло нової форми — дерева на перехресті Фортечної та Залізничної “вдягли” у в’язаний одяг. Містяни вже назвали це оазою затишку.
У Запоріжжі тимчасово запустять три нові автобусні маршрути. Вони працюватимуть у тестовому режимі протягом трьох місяців.
📢 Inform.zp.ua працює, щоб ви знали правду. Ми щодня збираємо важливі новини про Запоріжжя, окуповані території та життя в регіоні. Якщо наша робота важлива для вас, підтримайте редакцію донатом — ваша допомога дозволить нам продовжувати писати для вас! ❤️ Підтримати: за посиланням👈