Головна » Суспільство » На Землю насувається нова хвиля магнітної бурі: чого очікувати жителям Запоріжжя

На Землю насувається нова хвиля магнітної бурі: чого очікувати жителям Запоріжжя

Магнітні бурі у Запоріжжі
Ілюстративне фото greenpost.ua/Иллюстративное фото greenpost.ua

Після нещодавньої затяжної магнітної бурі на Землі знову зафіксовано активізацію геомагнітної ситуації — почав діяти черговий магнітний шторм. Причиною цього стало посилення сонячного вітру, який виник унаслідок впливу масштабної трансекваторіальної корональної діри, що утворилася у південній півкулі Сонця.

За оцінками британської служби геомагнітних досліджень British Geological Survey Geomagnetism, буря матиме інтенсивність STORM G1. Такий рівень відповідає помірним геомагнітним збуренням, які здатні впливати як на роботу супутників, так і на самопочуття людей.

Період дії бурі прогнозується з 15 по 17 липня, однак імовірно, що нестабільна ситуація збережеться і 18 липня. Аналогічні висновки оприлюднив і Центр прогнозування космічної погоди США, який підтвердив настання магнітної бурі рівня G1 15 липня. Надалі, за словами експертів, очікується стабілізація — нових спалахів найближчим часом не передбачається.

Науковці нагадують: G-індекс, що позначає рівень магнітних бур, варіюється від 1 до 5, і кожен рівень відповідає певному К-індексу — міжнародному показнику, що відображає силу геомагнітної активності. Зокрема, буря G1 прирівнюється до К-індексу 5, що вже вважається помітним впливом на навколоземне середовище.

Фахівці радять уважно слідкувати за змінами самопочуття, особливо метеозалежним людям, а також за інформацією про сонячну активність, яка залишається динамічною і непередбачуваною.

Магнітні бурі: кому варто бути особливо обережним і як уберегти здоров’я

У дні підвищеної сонячної активності медики радять уважно слідкувати за своїм самопочуттям. Магнітні бурі можуть бути особливо небезпечними для людей із серцево-судинними захворюваннями, артеріальною гіпертензією чи гіпотонією, неврологічними порушеннями, а також для вагітних жінок і людей похилого віку, повідомляє Донецький обласний ЦКПХ.

Фахівці зазначають, що сонячні бурі впливають на сон людини, знижуючи рівень мелатоніну – гормону, відповідального за біологічні ритми. Внаслідок цього можуть виникати порушення сну та хронічна втома.

Метеозалежні люди під час магнітних бур часто скаржаться на головний біль, біль у серці, суглобах або спині, перепади настрою, дратівливість і слабкість. Сонячна активність найбільше впливає на нервову систему – може викликати тривожні стани, панічні атаки, підвищення агресії або страху.

Причина криється у зміні складу крові – під час магнітних бур в організмі утворюються агрегати кров’яних тілець, що призводить до згущення крові. Це, своєю чергою, викликає нестачу кисню в органах, зокрема у мозку, що й провокує різні симптоми. Медики навіть пов’язують магнітні бурі з підвищеним ризиком утворення тромбів.

Як полегшити стан у дні магнітних бур:

  • Добре висипатися перед і під час бурі
  • Уникати фізичного та емоційного перевантаження
  • Частіше бувати на свіжому повітрі
  • Відмовитися від кави, алкоголю, тютюну
  • Пити більше чистої води
  • Обмежити жирну, смажену та гостру їжу
  • Вживати більше овочів, фруктів, зелені
  • Додати до раціону продукти з калієм (горіхи, банани, риба, сир, сухофрукти)
  • Тимчасово припинити інтенсивні тренування
  • Не втягуватися в конфлікти чи стресові ситуації

📢 Inform.zp.ua працює, щоб ви знали правду. Ми щодня збираємо важливі новини про Запоріжжя, окуповані території та життя в регіоні. Якщо наша робота важлива для вас, підтримайте редакцію донатом — ваша допомога дозволить нам продовжувати писати для вас! ❤️ Підтримати: за посиланням👈