У багатьох населених пунктах Запорізької області можуть початися перебої з водою. Через спеку та масовий полив городів зростає навантаження на систему водопостачання — вона працює на межі можливостей.
Про це повідомляє Запорізький обласний водоканал.
Найгірша ситуація — в районах із підвищеним рельєфом. Там тиск у мережі падає настільки, що вода іноді зникає повністю. Причина — надмірне водоспоживання у низинах, де городи поливають цілодобово, часто просто зі шлангів.
Щоб стабілізувати подачу води, комунальники просять дотримуватися таких рекомендацій:
- не використовувати шланги для поливу;
- перенести полив рослин на ранок або вечір;
- раціонально використовувати воду і не витрачати її без потреби.
Нагадаємо, після підриву Каховської ГЕС у червні 2023 року рівень води в Дніпрі змінився, що викликало занепокоєння серед мешканців Запоріжжя. Тодішній в.о. мера Анатолій Куртєв заспокоював: ситуація контрольована, водозабір для міста — вище за течією.
Згодом уряд виділив понад 845 млн гривень на постачання питної води в постраждалі регіони. А для забезпечення Дніпропетровщини в Запоріжжі побудували магістральний водогін — майже 80 км труб до Марганця. Звідти вже очищена вода надходить до мешканців.
Проблеми з питною водою в регіоні залишаються актуальними. До теми неодноразово зверталися і російські пропагандисти. Так званий “губернатор” тимчасово окупованої частини Запорізької області Євген Балицький заявляв, що “у зв’язку з руйнуванням Каховської ГЕС невідкладного вирішення потребує проблема відсутності якісної прісної води в Запорізькій та Херсонській областях”.
У Бердянську ситуація також залишається критичною. Як повідомили в Бердянській міській військовій адміністрації, через падіння рівня води в Бердівському водосховищі окупаційна влада планує розчищати річку Берда. Проте такі дії можуть знищити унікальну місцеву флору і фауну. До підриву Каховської ГЕС місто отримувало воду з водосховища на Дніпрі, а після — повністю перейшло на Бердівське, яке не було розраховане на такі об’єми споживання.
Наслідки підриву дамби відчуваються і в Запоріжжі. У “Дубовому гаю” та Вознесенівському парку міліють водойми — рівень води у ставках значно знизився. Це пов’язано не лише зі спекою, а й зі змінами у рівні води в Дніпрі та падінням рівня ґрунтових вод, які живлять озера.
📢 Inform.zp.ua працює, щоб ви знали правду. Ми щодня збираємо важливі новини про Запоріжжя, окуповані території та життя в регіоні. Якщо наша робота важлива для вас, підтримайте редакцію донатом — ваша допомога дозволить нам продовжувати писати для вас! ❤️ Підтримати: за посиланням 👈