У Запоріжжі ветерани отримали спортивні протези, які дозволяють повернутися до активного життя — займатися бігом, тренуваннями та силовими навантаженнями.
Про це повідомили в Запорізькі обласній державній адміністрації.
Нові моделі мають покращену амортизацію та витримують значне фізичне навантаження.
Один із тих, хто пройшов протезування, — ветеран Віталій, старшина роти, який служив із 2022 року. Він отримав поранення на Донеччині у 2023-му, наступивши на міну. Тепер, після встановлення бігової стопи, планує повернутись до фізичних вправ.
«Перший протез був повсякденний. А тепер я знову мрію бігати й тренуватись», — розповів Віталій.
Усі протези налаштовували індивідуально. Випробування проходили на острові Хортиця — в центрі козацької слави.




За словами керівниці реабілітаційного центру U+ System Олександри Мостепан, воїни отримали два типи протезів: універсальні — для щоденного навантаження або повернення до служби, та бігові — у формі гачка, для занять бігом, волейболом чи баскетболом.
Допомога є повністю безкоштовною. Їх надають і військовим, і цивільним, які постраждали від війни. Понад 700 українців уже отримали такі стопи завдяки ініціативі реабілітаційного центру U+ System і фонду «Запорізьке серце», а також підтримці донорів і партнерів.
Читайте також:
- У ніч на 30 квітня ППО знищила 50 дронів Shahed і імітаторів, частину — над Запорізькою областю.
- Двоє жителів окупованого Василівського району працювали на окупантів — їм оголосили підозру.
📢 Inform.zp.ua працює, щоб ви знали правду. Ми щодня збираємо важливі новини про Запоріжжя, окуповані території та життя в регіоні. Якщо наша робота важлива для вас, підтримайте редакцію донатом — ваша допомога дозволить нам продовжувати писати для вас! ❤️ Підтримати: за посиланням👈