В Запорізькій області в одному з дворів села Щасливе виявили захворювання та загибель свиней з підозрою на африканську чуму свиней .
Про це повідомили в Держекоінспекції Південного округу.
Місцева влада скликала комісію, щоб розробити подальший план дії для ліквідації захворювання.
“Станом на зараз, ситуація під контролем: проводиться комплекс заходів з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС”, – заявляють в екоінспекції.
Раніше фахівці Держпродспоживслужби Запорізької області проводили огляд поголів’я свиней приватного подвір’я та відібрали зразки для дослідження.
На засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Запорізькій РДА рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії оголосили приватне подвір’я у с. Щасливе, Комишуваської територіальної громади, Запорізького району, Запорізької області неблагополучним пунктом (епізоотичним осередком) щодо африканської чуми свиней. З 23 липня там запровадили карантин.
Фахівці запевняють, що люди не можуть захворіти на африканську чуму.
Африканська чума свиней – гостроінфекційне вірусне особливо небезпечне захворювання свиней, яке характеризується лихоманкою, крововиливами, синюшністю шкіри та високою смертністю. Вірус стійкий до дії зовнішніх факторів – в гної і ґрунті залишається життєздатним до 3 місяців, в копчених м’ясопродуктах – до 6 місяців, в замороженому м’ясі – до 3 років. Лікування та ефективної вакцини для профілактики хвороби на даний час не існує.
Для запобігання захворюванню тварин АЧС, необхідно дотримуватись основних заходів профілактики:
забезпечувати роботу спеціалізованих свиногосподарств у «закритому режимі»;
утримувати свиней в закритих приміщеннях, не допускати вигулу і контакту з іншими тваринами;
обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі;
забороняти відвідування тваринницьких приміщень стороннім особам;
не купувати тварин у невстановлених місцях та без супровідних ветеринарних документів;
не забивати та не переробляти туші хворих свиней;
не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без проварювання;
при виявленні трупу дикого кабана або свійської свині негайно звернутись до територіального органу Держпродспоживслужби.