« На главную

Безпека на підприємствах - запорука спокійного і стабільної роботи всього колективу. Серед тих, хто забезпечує безпеку на об'єктах - це чернівецьке підприємство "Артон", яке вже 20 років спеціалізується на виготовленні засобів протипожежної сигналізації.

Починало підприємство свій шлях з невеликого приміщення з декількома співробітниками, потім переїхало в Інститут автоматики і розширилося, а ще через п'ять років влаштувалося в окремій будівлі, де до цього дня виготовляє протипожежні системи. В Україні сьогодні цими системами оснащують готелі, присадибні ділянки, різні підприємства та інші об'єкти.

Коли ми почали своє виробництво, основною метою було намагатися зробити вироби, які б користувалися попитом на вітчизняному ринку, які б захищали життя і майно від вогню. Пройшовши перші випробування на вітчизняному ринку, ми потроху вийшли на ринки Євросоюзу. За 16 років ще жодного вона встановлена нами протипожежна система не вийшла з ладу, а це вагомий показник, - розповів засновник підприємства «Артон» Ігор Місевич;

Ігор Місевич
Засновник підприємства «Артон»


Головне завдання - зробити якісний продукт

Сьогодні підприємство експортує свою продукцію в 35 країн. Одними з найбільших споживачів продукції є - Великобританія, Голландія, Франція, Німеччина і Грузія.

Продукція, яку виробляють на підприємстві повинна бути сертифікована і підтверджена відповідними документами. Продукція «Артон» проходить сертифікацію як в Україні, так і в кожній країні ЄС, куди поставляється. У Франції без їх сертифіката не можна торгувати своєю продукцією. Німеччина теж ввела свої певні умови - більш жорсткі і «Артон» змушений додатково отримувати сертифікат щоб можна було реалізовувати свою продукцію на німецькому ринку.

Підприємство успішно пройшло інспекційні перевірки декількох відомих європейських центрів сертифікації, що посприяло підвищенню організації виробничих і адміністративних підрозділів на виробництві.

Європейська якість і «китайська ціна»

Підприємство «Артон» виконувало замовлення на розробку для компаній з Голландії, Німеччини та Франції. Для замовників створювали розробку, яка відрізнялася дешевизною: європейської якості і з «китайської ціною». Завдяки таким виробам, вийти на європейський ринок не склало труднощів. Адже там повинна бути продукція дуже високої якості.

Ще 4-5 років тому компанії було дуже складно постачати продукцію на європейський ринок, тому що було дуже багато китайської продукції, яка була дешевою і неякісною. Але, за словами засновника, європейський підхід до закупівлі якісної продукції, на противагу дешевої, припав до душі компанії «Артон».

Ми намагалися потрапити на ринок Європи ще 16 років тому, але тоді це були поставки мізерних партій, а ось поставки в РФ були великими. Раніше, без поставок в РФ підприємству буде важко існувати і розвиватися, але завдяки Європі, «Артон» може тепер впевнено працювати і розвиватися, не відчуваючи ніякої залежності від ринку східного сусіда, - зазначив Ігор Місевич.

На виробництві «Артон» можна побачити, як старі верстати, так і нове сучасне обладнання. Вартість однієї машини - 1,5 мільйона доларів. За годину роботи вона здатна поставити 78 тисяч елементів для запчастин.

У ливарному цеху відливають корпуси для димових і теплових сповіщувачів. Для них потрібні форми, які часто виходять з ладу. Тому, свого часу, металообробний ділянку реально зробив форми і проводять ремонт і технічне обслуговування того обладнання, яке вже є на фірмі. Раніше на підприємстві закупили обладнання, завдяки якому створили елемент, який щ не винаходили в Україні. Ця їх технологічна можливість стала фішкою на «Артон».

На підприємстві над розробкою систем працює команда конструкторів і технологів. Фахівці вдосконалюють вже готові прилади й створюють унікальні моделей нових приладів пожежної сигналізації.

З такими винаходами команда підприємства виходить на різні виставки конкурси. У 2007 році «Артон» нагородили пам'ятним знаком Міжнародної організації інтелектуальної власності для інноваційних підприємств як видатне підприємство в сфері винаходів та інновацій. Підприємство було визнано переможцем всеукраїнського конкурсу «Винахід року» в 2003, 2004 і 2006 роках. Підприємство посіло друге місце за кращий винахід року на конкурсі «Винахід 2010».

На «Артон» є спеціалізований «англійський цех». Команда цеху створює в ньому проукціі для англійської фірми - димери (регулятор освітлення для світлодіодних ламп). Їх кількість може досягати 75 тисяч в місяць. За 5 років «англійського» напряму замовник вже двічі виносив подяку українському підприємству за якість.

Щорічно асортимент продукції поповнюється новими виробами. Ігор Місевич зазначає, що з часом планує закупити ще більш нове обладнання для розвитку. Керівники обох фірм пишаються продукцією, яку створюють у їхніх компаніях, адже в Європі її цінують і вона користується попитом.

Поділись статтею!