Мы в соцсетях
INFORM.ZP.UA – это информационный портал и сайт новостей города Запорожья. Каждый день мы рассказываем главные и свежие новости политики, экономики, культуры, криминал, происшествия, спорта Запорожья и Украины. Фото и видео репортажи за сегодня. Онлайн актуальные и последние новости Запорожья и Запорожской области за день. Информация и персоны Запорожья. INFORM.ZP.UA публикует статьи запорожских журналистов, расследования и честную аналитику. Мы очень ценим наших читателей и отбираем и размещаем для них самую важную информацию о событиях города Запорожья и области.
----:--
Мы в соцсетях
Головна » Криминал » Резонанс » Над Запоріжжям та Дніпропетровщиною збили 18 ракет за місяць: як працює протиповітряна оборона в східному регіоні

Над Запоріжжям та Дніпропетровщиною збили 18 ракет за місяць: як працює протиповітряна оборона в східному регіоні

Над Запоріжжям та Дніпропетровщиною збили 18 ракет за місяць: як працює протиповітряна оборона в східному регіоні

Ілюстративне фото

Сирени повітряних тривог стали для жителів східного регіону новою реальністю. Ворог атакує Запоріжжя переважно ракетами, та не всі вони досягають своїх цілей.

Про те, як збивають ворожі ракети українські захисники над Запорізькою та Дніпропетровською областями, розповів старший офіцер повітряного командування «Схід» підполковник Євген Поліщук.

«Повітряне командування «Схід» та підпорядковані частини обороняють велику територію — від Сумщини і до Азову. Як стверджують військові, сил для виконання поставлених завдань вистачає.

А от щодо засобів – то для оборони підрозділів необхідні більш новітні комплекси протиповітряної оборони, як-от ІRIS, NASAMS. Вони більше підлаштовані для сучасних засобів ураження, які має на озброєнні росія та використовує проти України.

Євген Поліщук

В липні окупаційні війська випустили на Запоріжжя та Дніпропетровщину 24 ракет. З них 18 збили українські захисники.

З початку війни на рахунку повітряного командування понад 200 уражених повітряних цілей. Лише в липні наші підрозділи з 24 випущених ворожих крилатих ракет  над Дніпропетровщиною та Запоріжжям знешкодили 18 — це дуже непоганий показник для протиповітряної оборони.  Точне ураження цілі залежить від  швидкого виявлення та розпізнавання типу. Ракети різних типів летять із різними швидкостями. Наприклад: крилата ракета сама по собі летить як літак, вона проста ціль для зенітників. Якщо ми заздалегідь знаємо і розуміємо звідки вона летить, виявляємо тип ракети, то такі цілі знешкоджуються влучним попаданням. Є у ворога ракети типу Х-101, які летять на малих висотах дуже швидко та можуть змінювати курс, такі ракети ускладнюють нам роботу, але ми справляємось. За один протиповітряний бій із 6 ракет Х-101 ми збили 4. Це добрий результат, – розповів підполковник Євген Поліщук.

Як спрацьовують сигнали повітряної тривоги

До складу Повітряних Сил України входять зенітні ракетні комплекси, які знищують повітряні цілі й радіотехнічні війська, які несуть бойове чергування, виявляють цілі, та самі зенітні ракетні війська.

Якщо надходить інформація про виліт літаків ТУ-22 з Каспійського моря чи з території Білорусії, чи рф, що дійсно направляються у наш бік крилаті ракети, — сили приводяться у вищі ступені бойової готовності й одночасно оголошується тривога. Якщо оголошена тривога по всій території України — це, швидше за все, означає, що  застосовані ракети, які летять  по балістиці й ніхто не знає куди вони прилетять. Якщо сирена лунає в окремих регіонах — означає, що є інформація про те, звідки був старт ракет, яким маршрутом будуть летіти. Такі повітряні цілі знищуються досить з великою імовірністю, – пояснює військовий.

Він зауважує, що не треба нехтувати сигналами про повітряну тривогу. Адже оголошення роблять заздалегідь, якщо є інформація про завдавання удару, тому у людей є час перейти в укриття.

«Ніколи не нехтуйте сигналами про повітряну тривогу, бо збереження свого життя та близьких — це найголовніше», – наголошує Поліщук.

Як писав раніше Inform.zp.ua, артилерія окупантів вчора “відпрацювала” по населених пунктах Запорізької області. Ці звуки було чутно вчора навіть в Запоріжжі.