Головна » Общество » Скількох запоріжців вже щепили та якою вакциною

Скількох запоріжців вже щепили та якою вакциною

Запоріжжя вакцинація коронавірус

Процес вакцинації в Запорізькій області розпочався з 25 лютого. Наразі запоріжців вже щепили трьома вакцинами: CoviShield (AstraZeneca), CoronaVac та Phizer.

Про це повідомляють в Запорізькому обласному лабораторному центрі.

Щеплення в області проводять мобільні бригади та в стаціонарних пунктах щеплення. Всі медичні працівники, які роблять щеплення, попередньо пройшли відповідне навчання по роботі з вакцинами. 

25 лютого до Запоріжжя надійшла перша вакцина — CoviShield (AstraZeneca). В першій хвилі були вакциновані медики ковідних стаціонарів та всіх інших медичних закладів, а також військові. Через повільну вакцинацію щодня в області були «залишкові дози» AstraZeneca. І ними дозволили вакцинувати публічних осіб. Таким чином, в регіоні щепили понад 600 людей: журналістів та громадських діячів.

15 квітня в область надійшла вакцина CoronaVac, якою щепили маломобільні групи населення та працівників закладів освіти, які будуть залучені до проведення ЗНО. Цією вакциною також щеплять правоохоронців.

Вакциною Phizer почали використовувати з 19 квітня в першу чергу для працівників і мешканців будинків-інтернатів для осіб похилого віку. В другу чергу нею щеплять працівників ДСНС та прикордонників.

За інформацією від лабораторного центру, за вчора, 21 квітня, вакцинували 763 людини.

Всього з початку вакцинальної кампанії станом на 22 квітня на Запоріжжі щепилися 18 894 осіб.

Як писав раніше Inform.zp.ua, десятки тисяч мешканців Запорізької області записалися на вакцинацію. Щодня цифра збільшується. Охочі додаються в загальну чергу через додаток ДІЯ, національний контакт-центр, через реєстратури місцевих лікарень, сімейних лікарів та сайт Запорізької ОДА (для публічних та громадських діячів). 

Загалом в Україні заплановано п’ять етапів вакцинації. Докладніше про вакцинацію можна дізнатися на порталі vaccination.covid19.gov.ua.