Головна » Общество » На Хортиці рестраврують аварійну будівлю

На Хортиці рестраврують аварійну будівлю

музей історії запорозького козацтва

Музей історії запорозького козацтва, який розташований на Хортиці, зачинений вже шість років через аварійний стан. Будівлю планують реставрувати  у межах програми «Велике будівництво».

Про це повідомив голова Запорізької ОДА Олександр Старух під час виїзної наради щодо проблемних питань острова Хортиця. 

Говорячи про реконструкцію музею, очільник області зауважив на тому, що історія з тріснутим дахом на будівлі «ганебна». Тому, за словами губернатора, робитимуть «все можливе, щоб до Дня Незалежності в цьому році ці питання вже мали суттєве зрушення».

Якщо ми почнемо розбиратися у тому, хто винен, що так сталося, ми погрузнемо в розслідуваннях. У Хортиці має з’явитися нова історія. Ми ініціюємо національну дискусію на тему, якою має бути Хортиця. До обговорення мають бути залучені фахівці, можливо, і міжнародні. Відновлення музею в галузі культури – це як побудова мосту в галузі транспортного сполучення. Хортиця має перетворитися на “магніт, – сказав Олександр Старух.

За словами директора Національного заповідника «Хортиця» Максима Остапенка, потрібно розробити проєкт реконструкції, вартість якої може сягати від 40 до 200 млн грн.

Наразі на сторінці заповідника у фейсбуці написали про те, що будівлю Музею вже огородили парканом:

Як писав раніше Inform.zp.ua, заступник Офісу президента Кирило Тимошенко анонсував масштабне оновлення інфраструктури на Хортиці. В цей список об’єктів програми «Великого будівництва» також входив заповідник.