Головна » Общество » Жизнь » Ремонты » Виграні кошти ОСББ потратить на «собачу вбиральню»

Виграні кошти ОСББ потратить на «собачу вбиральню»

Новини Запоріжжя

Відбула презентація результатів першого етапу конкурсу проектів для ОСББ Запоріжжя

У той час, коли інші бояться управляти своїм будиком, інші — оформляють кредити, беруть участь у різноманітних конкурсах і виграють їх.  Цього разу запорізьким ОСББ дали змогу написати проект реалізації 10 000 гривень та довести, чому той чи інший дім потребують цих гроші.  Відразу відмітимо, вказану суму не передаватимуть у чиїсь руки, а покриють затрати на реалізацію проекту.

 Ініціативу проявили 28 учасників. Проводила конкурс Запорізька територіальна організація партії «Солідарність» — «Блок Петра Порошенка».

Конкурсанти розробляли проекти за тематиками:

— благоустрій будинкової та прибудинкової території;

— встановлення дитячих або спортивних майданчиків;

— створення місць відпочинку;

— заходи з енергозбереження та модернізації;

— озеленення;

… та інші напрямки, пов’язані із вдосконаленням території ОСББ.

Переможцем конкурсу став проект Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Діамантовий» за адресою вул. Бородинська, 22.  Саме це ОСББ отримало головний приз – 10 тисяч гривень на втілення свого проекту.

ОСББ

ОСББ

Ми сподівалися на перемогу та очікували на неї, тому не здивовані результату, – розповіла голова ОСББ «Діамантовий» Ольга Кириленко. – Коли ми розробляли проект, думали про те, що це має бути корисним для усіх мешканців будинку, а всі вони різні. В нас є велосипедисти, мами з дітками, літні люди. Тому вирішили взятися за дрібниці, але для всіх: гойдалка, велопарковка, так звані собачі вбиральні… Коли береш управління будинком у свої руки відразу видно ті дірки, які необхідно залатати у першу чергу, коштів потрібно дуже багато. Цього ми вирішили зробити щось таке, чого б точно собі не дозволити найближчим часом. Це і корисно і приємно. В нас ніколи не було нормального дитячого майданчику, зараз ми поставимо пісочницю та гойдалку і буде у нас своя. Металевий комплекс для прибирання за тварина, це можливо і примха, але це розвиток і цивілізованість. Члени журі оцінили наш проект і визначили переможцями. 

Окрім цікавої пропозиції від ОСББ, його представники повинні були довести, що це справді потрібна річ і всі будуть задоволені. Також, враховували попередній досвід та активність. ОСББ «Діамантовий» вже отримали власний досвід і можуть похвалитися гарним результатом. Минулого року отримали «теплий кредит», замінили вікна та двері у під’їздах, замінили освітлення на енергоефективне-світлодіодне, облагородили територія навколо дому, обрізали старі гілки на деревах.

Голова Запорізької територіальної організації партії «Солідарність» – Блок Петра Порошенка», народний депутат України Ігор Артюшенко вручив усім присутнім учасникам конкурсу подяки, а переможцеві – сертифікат.

Як людина, яка голосувала у Верховній Раді за всі законопроекти щодо ОСББ, дуже радий прояву активності людей. Мене захоплює, що вони не бояться брати на себе відповідальність, хоч це і важко. Наша політична сила і я особисто є другом створення ОСББ і публічних конкурсів щодо керуючих компаній. На жаль, на сьогоднішній момент це не так. Депутати фракції БПП у міськраді добиваються проведення прозорих конкурсів. І я певен, що результати будуть, – зазначив Ігор Артюшенко.

Також на заходів був присутній  керівник робочої групи з питань ОСББ при Департаменті ЖКХ у міській раді  Микола Бєлий Депутат фракції Микола Бєлий, він відзначив, що за останній рік кількість ОСББ в місті помітно зросла – з 100 об’єднань (у 2016 р.) до 900 (у 2017 р.).

 – Кількість людей, які взяли участь в конкурсі, говорить про те, що запоріжці дійсно ініціативні, вони хочуть щось міняти – у себе в квартирі, в будинку і, відповідно, в місті в цілому. Це щиро радує. Дуже приємно, що є такі люди, які є двигуном реформи ЖКГ. Це підтверджує вираз: «Хто хоче — шукає можливості, хто не хоче — шукає причини», – наголосив Микола Бєлий. Депутат зауважив, що керівники міста Запоріжжя, на жаль, не зацікавлені в розвитку ОСББ, на відміну від розвитку аналогічного процесу на рівні держави. Якщо в 16 році міська влада тільки зміцнювалася, і нам вдалося отримати гроші на популяризацію теми ОСББ, на капремонти, на розвиток, то тепер інструменти згортаються. Керівництву міста невигідно, щоб будинки ставали самостійними, – така ситуація в нашому місті. На рівні держави ми бачимо підтримку реформування ЖКГ, створення ОСББ, надання «теплих» кредитів, компенсацію витрат на тепломодернізацію тощо, – зауважив народний обранець.

Він також пообіцяв,  що депутати фракції «Солідарність» – Блок Петра Порошенка» міської ради охоче виділяють гроші з депутатського фонду на будинки ОСББ, адже це дійсно має позитивний результат. Нагадаємо, це був перший етап конкурсу проектів для ОСББ Запоріжжя, на черзі другий – «Зелене місто». Його деталі та умови будуть незабаром оприлюднені на нашому сайті.