Главная » Общество » Як новації чекають на запорізьких абітурієнтів цього року
Як новації чекають на запорізьких абітурієнтів цього року

Як новації чекають на запорізьких абітурієнтів цього року

Як зазначають в Міністерстві освіти, цьогоріч зовнішнє незалежне оцінювання відбудеться у заплановані терміни. З’явилися нововедення, яких не було минулого року.

Відтепер кожен вступник зможе скласти ЗНО не більш ніж з 5 предметів, торік було 4. Хоча для вступу до університету абітурієнт повинен подати сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів.

Учні, які закінчують школу, повинні скласти ДПА (Державну підсумкову атестацію) у формі ЗНО. Для них є 4 обов’язкові предмети: українська мова, математика, іноземна мова або історія України на вибір та ще один предмет на вибір випускника.

Для вступу у 2021 році будуть зараховувати і результати ЗНО за 2018–2021 роки.

Що нового? Цього року є два варіанти складання ЗНО з української мови. Випускники, які планують вступати на спеціальності гуманітарного напрямку, повинні виконати завдання і з української мови, і з літератури. Ті, хто бачать себе у технічних спеціальностях, можуть складати лише українську мову. Однак в цьому тесті будуть деякі завдання й зі шкільної програми української літератури.

На сайті УЦОЯО вже є демонстраційний варіант сертифікаційної роботи з української мови і літератури та розбір завдань.

Вперше цього року ЗНО з математики стане обов’язковим для усіх випускників. Тест буде дворівневий. Базовий рівень складатимуть учні, незалежно від обраного фаху. Профільний – для тих, майбутня спеціальність яких цього потребує, тобто переважно для технічних напрямків.

Основна сесія ЗНО триватиме від 21 травня до 15 червня, а додаткова – з 29 червня до 16 липня. Результат із хімії надійде до 4 червня, із іноземних мов – до 18 червня, із математики – до 22 червня, із української мови, української мови і літератури, історії України, біології – до 25 червня, із географії – до 30 червня. 

Вступники 2021 зможуть завантажити мобільний додаток «Моє ЗНО», щоб стежити за графіком та місцем проведення тестувань, а також отримати свої результати іспитів. Також це можна зробити через особистий кабінет на УЦОЯО.

Як писав раніше Inform.zp.ua, школяри певних класів запорізьких шкіл перейдуть на дистанційне навчання.

Подписывайтесь на наш Telegram-канал и станьте частью событий нашего города: https://t.me/informzp1