Главная » События » Культура » Цікавинки запорізької історії: створення в Бердянську медичного училища

Цікавинки запорізької історії: створення в Бердянську медичного училища

1 вересня 1832 — народився нащадок двох гетьманів (Полуботка й Апостола) історик, краєзнавець, засновник Дніпропетровського музею Олександр Поль.

1879 — народився Петро Пилипович Бузук. 1903 року випускник Білгородського учительського інституту приїхав до Олександрівська. Викладав природознавство та російську мову у Хортицькому центральному училищі. Вивчаючи місцеву флору та фауну, звернувся до урядових служб за дозволом створити охорону місцевої природи. У травні 1910 року від губернатора він одержав такий дозвіл. 21 травня того ж року Петро Бузук заснував перше в Російській імперії Товариство охорони природи (на о. Хортиці). Наступного року вчитель переїхав до Москви, учився там у сільськогосподарському інституті. 1912 року Петро Пилипович влаштував у Москві першу виставку вітчизняних та іноземних птахів, за що удостоївся Срібної медалі та грамоти.

Читайте также: Цікавинки запорізької історії: великий похід на Крим

1929 — рік. Запоріжжя. Урочисто відкрила двері перша школа — десятирічка. До цього повну середню освіту забезпечували семирічки. Тільки через рік, 1930 року, 14 серпня, було ухвалено постанову про обов`язкове загальне початкове навчання.

1954 -рік. Бердянськ. На базі існуючої акушерної школи створено медичне училище.

1955 — року розпочалися після відбудови заняття у Запорізькому педагогічному інституті.

1959 — року розпочав свою роботу Запорізький фармацевтичний інститут.