Після відключення аналогу мешканці Запорізької області дивитимуться телебачення Донецька

Покриття цифровим сигналом Запорізької області 65-70%. Зверніть увагу на цифри. Це важливо, бо за нормами, відключення аналогового телебачення можливо тільки після досягнення позначки покриття 90%. Запорізький регіон має і інші регіональні особливості.

За коментарем редакція inform.zp.ua звернулась до представника Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Володимира Кучугурного.

«В запорізькому регіоні є проблемні райони: Приазовський,  Велико-Білозерський, м. Токмак, Більмацький та Розівський район. Останній приймає сигнал з Донецька.

Так історично склалося, тому зараз там поряд з українськими телеканалами безперешкодно можна подивитися російське ТБ. Звичайно, викликає занепокоєння, що дивитимуться місцеві жителі після 31 серпня. Саме на цю дату запланований перехід на цифру всієї України. І з екранів телевізорів, які працюють на кімнатну антену-«рогачок» зникнуть українські канали (якщо в них не буде тюнеру).

Є проблеми і в Кам’янсько-Дніпровському районі: там сигнал приймають з Нікополя, тому люди не побачать місцеві (географічно) телеканали. Як відомо, Нацрада наполягає, щоб місцеві мовники продовжили роботу до кінця року. Але не для глядачів цього населеного пункту».

Читайте по теме: Наближається відключення аналогу: що дивитимуться мешканці запорізького регіону

Про білі плями запорізького телебачення Володимир Кучугурний постійно інформує Національну раду з питань телебачення та радіомовлення.