Главная » Общество » Ситуація в Азовському морі не в компетенції Парламенту - нардепи
Ситуація в Азовському морі не в компетенції Парламенту – нардепи

Ситуація в Азовському морі не в компетенції Парламенту – нардепи

Йдеться про порушення міжнародного морського права, – вважає Юрій Мірошниченко, народний депутат України. Він зустрівся з регіональними журналістами в рамках парламентської конференції, яку організувала ГО «Інтерньюз-України» за підтримки Фонду Східна Україна та USAID.

Журналісти inform.zp.ua намагалися привернути увагу законодавчого органу нашої держави до вкрай небезпечної ситуації поблизу Бердянська. Збитки мореплавців від затримання росіянами на кілька діб відступають на другий план. Про напруження та загрози вже заявляють військові. Юрій Мірошниченко наголошує, що партійна приналежність депутатів не може позначатися на питаннях, які стосуються суверенітету України.

“Внутрішні води Азовського моря визнані міжнародним співтовариством, і не можуть бути предметом дискусії в українському парламенті. Я представляю опозицію, ми по різному з владою дивимося на процеси, які відбуваються в країні, але коли йдеться про статус України, як єдиної держави (з усіма адміністративними утвореннями) – дискусії не може бути! Ми депутати українського парламенту, давали присягу і брали зобов’язання боронити суверенітет. Змінювати законодавство тут не треба. Це чітко визначене правове питання: йдеться про порушення міжнародного морського права”

Питання щодо затримки суден, які прямують до портів Бердянська та Маріуполя, можна вирішити тільки дипломатичнім шляхом, – вважає народний депутат Сергій Тарута. Він також оцінив ситуацію в Азовському морі в коментарі кореспонденту Inform.zp.ua.

“Цим повинна займатись спеціальна міжнародна організація, яка регулує питання мореплавства”.

Раніше, у відповіді на запитання кореспондента Inform.zp.ua, голова Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що обороноздатність українського узбережжя Азовського моря, будуть підсилювати за рахунок нових технічних засобів.

Нагадаємо, що питання відповіді на затримання російською береговою охороною було піднято Міністерством інфраструктури України. Міністр заявив про необхідність дзеркальної відповіді на блокування Бердянського і Маріупольського портів.

Подписывайтесь на наш Telegram-канал и станьте частью событий нашего города: https://t.me/informzp1