Сьогодні, 4 серпня, Запорізька атомна електростанція втратила зовнішнє електропостачання та близько години працювала на дизель-генераторах. Згодом подачу електроенергії відновили.
Про це повідомили на офіційному етлеграм-каналі АТ «НАЕК «Енергоатом».
За інформацією компанії, електропостачання на Запорізькій АЕС відновили о 14:20. До цього станція працювала на дизель-генераторах, які є резервним джерелом живлення для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки.
В «Енергоатомі» зазначили, що це вже другий випадок втрати зовнішнього живлення за останні кілька днів – аналогічна ситуація сталася 1 серпня.
З початку 2026 року це вже 12-й блекаут Запорізької АЕС, а від початку російської окупації станції – 24-й. У компанії наголошують, що кожна втрата зовнішнього електропостачання створює пряму загрозу ядерній та радіаційній безпеці, а безпечну експлуатацію станції може гарантувати лише її повернення під повний контроль України та законного оператора – АТ «НАЕК «Енергоатом».
Читайте також:
- Росіяни атакували підрозділ ДСНС на Запоріжжі: є постраждалі.
- В ООН не визнавали удари ЗСУ по складах Wildberries “воєнним злочином”.
- Атака дрона на Запоріжжя: десятки тисяч людей залишились без світла.
📢 Inform.zp.ua створює спільноту тих, кому не байдуже Запоріжжя. Ми щодня працюємо, щоб ви першими дізнавалися важливі новини та знали правду про події в регіоні. Якщо вам важлива наша робота — долучайтеся до монобази та підтримуйте редакцію за посиланням ❤️
